Odpowiedz na: Inwestycje i wydarzenia – Wodzisław, powiat, region

#21997
MGol
Uczestnik

Miasto nie potrzebuje administratora a reformatora bo jest kilka rzeczy, które trzeba zmienić. Przede wszystkim reformator musi mieć wizję miasta. Po tylu latach oczekuje od zarządzających dokładnych planów w jakim kierunku ma się rozwijać miasto ( tak od tego jest plan zagospodarowania przestrzennego) jak i wizja zarządzających bo owy plan zawsze można zmienić. Jakiś czas temu pisałem tu o terenach za byłym tesco, które powinny być przeznaczone na budownictwo wielorodzinne i gdzie można byłoby postawić halę widowiskową. Jak już kiedyś pisaliśmy koło ronda na przeciwko MC na tej zarośniętej działce powstanie mały park handlowy, dlatego być może już teraz by było fajnie wykupić cześć terenów zielonych by zrobić obok tego mały park ( bo obecny park zamkowy po przebudowie Karuzeli będzie sprawiał wrażenie bardzo małego). Po za tym ktoś w środku miasta obok tych działek zaproponował tereny przemysłowe…. Nie tereny handlowe a przemysłowe. Mamy strefę Olszyny, strefę na Wilchwach, strefę na Marklowickiej, tereny po cegielni itp a tu ktoś proponuje na przeciwko Lidla strefę przemysłową…. bez sensu. Z czego czerpie wiedzę? Oczywiście z internetu i rozmów z osobami, które mają trochę wiedzy na ten temat i czasami coś przekażą. Odnośnie Intermarche to nie wiem, co tam powstanie. Wiem tylko, że DM (drogerie markt), największą konkurencja Rossmanna poza Polską, która weszła na rynek polski i póki co ma tylko jeden sklep w Polsce we Wrocławiu i około 3800 w Europie poszukuje pracowników w Wodzisławiu.