Odpowiedz na: Inwestycje i wydarzenia – Wodzisław, powiat, region

#21990
MGol
Uczestnik

Już pisałem o tym na nowinach jakiś czas temu. Taki stan rzeczy wszystkim pasuje, niby coś się dzieje a tak w zasadzie mają to gdzieś bo to koszta i problemy. Gdzie nasi posłowie? Przecież to inwestycja regionalna a nie miejska? Ta inwestycja powstanie dopiero jak Rybnik będzie miał już cała obwodnicę…Były konsultacje odnośnie kolei i zapytam się gdzie był prezydent i jego świta? Dlaczego nie poparli, któregoś z wariantów? Jakiś czas temu Kieca powiedział coś w stylu, że jeżeli ktoś chce życia z dużego miasta to musi się przeprowadzić do dużego miasta. Po tych słowach u mnie się spalił bo to znaczy, że jego wizje się wypaliły. Gdzie obwodnica, stadion, hala, budowa mieszkań, lodowisko czy przystanek centrum? Przez lata nie byłem jego przeciwnikiem ale jestem gościem, który stawia na rozwój a nie stagnację. Zrobiono kilka dobrych rzeczy: rodzinny park, dworzec, pałac i wyremontowano kilka dróg. Pytanie jednak czy nie można było więcej? Oświata nadal zżera miliony, brak wspólnego biletu komunikacyjnego z innymi przewoźnikami i przede wszystkim brak wizji rozwoju miasta, bo kto powiedział, że Wodzisław musi nadal mieć 47 tyś a nie np. 55 czy 60 tys. mieszkańców? Z ciekawostek powiem, że Azis ponownie złożył dokumenty odnośnie budowy hali z biurowcem. Ogromna nie jest ale zawsze coś.