Udana inauguracja rezerw

W pierwszym meczu rundy rewanżowej sezonu 2021/22, nasze rezerwy odniosły cenne zwycięstwo nad GKS Tychy.

 

W sobotnie przedpołudnie na stadionie Alei odbyło się spotkanie ligi juniorów starszych, w której to występują rezerwy naszego klubu. Nasza drużyna juniorów A1 spotkała się z liderem tabeli KP GKS Tychy. Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Ćwiklińskiego po bardzo ciężkim meczu pokonała gości 3:2. Pierwszą bramkę ,po indywidualnej akcji, mijając pięciu przeciwników i strzałem z lewej nogi, zdobył Miłosz Czogała. Gościom do przerwy udało się wyrównać wynik spotkania za sprawą gola samobójczego po wrzutce jednego z Tyszan. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. W początkowej fazie drugiej odsłony obie drużyny prowadziły bardzo otwartą grę, nie wykorzystując swoich dogodnych sytuacji.  Dopiero w 72 minucie po faulu bramkarza na Miłoszu Czogała sędzia wskazał na rzut karny, który pewnym strzałem  na bramkę zamienił kapitan naszej drużyny Tomasz Kabut, dając naszej drużynie prowadzenie. Drużyna gości przeszła do mocnego naporu, nasz zespół odpowiadał groźnymi kontrami. Niestety po jednej z akcji bocznym sektorem zawodnik gości oddaje bardzo mocny strzał z lewej nogi pokonując bezradnego w tej sytuacji Kamila Kuszkę i wynik znów się wyrównuje. Jak się okazało nie było to ostatnie zdanie naszego młodego walecznego zespołu. W 90 minucie po strzale Kacpra Buchalika piłka dostaje małego rykoszetu i wychodzimy na prowadzenie, nie oddając go do końca meczu. Gratulacje dla całego zespołu za wspaniałą walkę na boisku.

Bramki : 25’Czogala, 72’ (k) Kabut, 90’Buchalik

ODRA: Kuszka – Bryła, Erazmus, Pawełkiewicz, Fojcik, Krzyżok, Bidziński, Peteja, Kabut, Czogała, Żelazowski

TYCHY: Dziedzic- Kawka, Korfel, Krzosa, Niedźwiecki, Konewka, Konewka, Pruchnicki, Pudlik, Waszek, Wolny

Udostępnij:

Dodaj komentarz