Podsumowanie rundy jesiennej

Podsumowanie rundy jesiennej

Za nami bardzo intensywny okres. Duża liczba rozegranych meczów, wzloty, upadki oraz wybuchy radości. Piłkarze Odry Wodzisław udowodnili, że mimo przeciwności losu, potrafią pokazać się z dobrej strony na boisku. Zapraszamy na podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu Dumy Wodzisławia.

Wygrana w barażach z Rakowem II Częstochowa i awans do III ligi przyniósł mnóstwo szczęścia kibicom w Wodzisławiu Śląskim, którzy stęsknieni są wielkiego futbolu, do którego przyzwyczaili się przed laty. Po awansie z IV ligi w drużynie Niebiesko-Czerwonych doszło do kilku transferów. Z zespołem po wielu latach pożegnał się m.in. Patryk Dudziński. Odrę wzmocniło również kilku klasowych piłkarzy. Na inaugurację sezonu piłkarze Dumy Wodzisławia podejmowali na Stadionie Aleja ekipę Piasta Żmigród. Spotkanie zakończyło się remisem, a jedyną bramkę dla naszego zespołu w tamtym meczu zdobył jeden z letnich transferów do klubu – Mateusz Mielczarek. Tydzień później nasi piłkarze po raz pierwszy zaznali smak porażki, przegrywając u siebie z rezerwami Miedzi Legnica.

 

 

W czwartej kolejce odbyło się spotkanie, które przyciągnęło jak dotąd największe zainteresowanie kibiców w tym sezonie. Na Stadion Aleja przyjechał LKS Goczałkowice z Łukaszem Piszczkiem na czele. Odra po zaciętym spotkaniu postawiła się faworytowi i ostatecznie zremisowała spotkanie, mimo, że przez większość spotkania prowadziła 1:0. Tydzień później przyszła wygrana na wyjeździe w Gubinie i jak się później okazało, było to ostatnie wygrane wyjazdowe spotkanie Odry w tym roku.

Twierdza Bogumińska

Przez całą rundę nasi piłkarze znacznie lepiej radzili sobie w spotkaniach domowych. Wygrane z Górnikiem II Zabrze, czy też zwycięstwo w niesamowitych okolicznościach w meczu ze Stalą Brzeg sprawiały, że nasza drużyna zajmowała bezpieczne miejsce w środku tabeli. Większość naszego dorobku punktowego zawdzięczamy spotkaniom rozgrywanym w naszym domu, gdzie udało nam się uzbierać aż 17 punktów.

Odra lepiej radziła sobie w spotkaniach z rywalami niżej usytuowanymi w tabeli. Mecze z drużynami z czołówki zazwyczaj stanowiły duże wyzwanie dla naszej drużyny i często kończyły się porażką np. w meczach ze Ślęzą Wrocław, czy też Rekordem Bielsko-Biała. Granie w 2021 roku zakończyliśmy meczem z zespołem przeciwko, któremu mierzyliśmy się w pierwszej kolejce rozgrywek III ligi, czyli Piastem Żmigród, z którym niestety przegraliśmy 0:2.

W sumie Odra Wodzisław w 18 spotkaniach zgromadziła łączną liczbę 25 punktów, co pozwoliło jej zająć 9. miejsce w tabeli przed zimową przerwą. Nasi piłkarze wygrali łącznie siedem spotkań, tyle samo przegrali i zaliczyli cztery remisy. Jeśli chodzi o bilans bramkowy, to nasi gracze zdobyli łączną liczbę 20 bramek, a stracili 32 gole. Nasze najwyższe zwycięstwo w tym sezonie to 3:1 w meczu z Foto-Higieną Gać.

Najlepszymi strzelcami naszego zespołu w rundzie jesiennej zostali Kami Chiliński oraz Marcin Wodecki. Obaj Ci zawodnicy zdobyli po pięć ligowych bramek. Następny na liście jest Jan Borek, który cztery razy trafiał do siatki rywali.

Podsumowując to co działo się jesienią z udziałem naszego zespołu, nie warto nie wspomnieć naszej przygody w Okręgowym Pucharze Polski. W drugiej rundzie tego pucharu nasi gracze pewnie wygrali z Płomieniem Czuchów, następnie pokonali po rzutach karnych Unię Książenice, ale przegrali w półfinale z ROW-em 1964 Rybnik i to właśnie na 1/2 finału zakończył się nasz udział w tych rozgrywkach.

To były miesiące pełne emocji. Miejmy nadzieję, że przerwa zimowa pozwoli nam ustabilizować sytuację organizacyjną i na wiosnę ponownie ruszymy do przodu, by móc realizować nasze cele!

 

Tabela rozgrywek III ligi po rundzie jesiennej:

Zdjęcie

Udostępnij:

Dodaj komentarz