Pewna wygrana w ostatnim meczu domowym w rundzie jesiennej

• 7 listopada 2021
  • 1
  • 1267 Wyświetleń

Odra Wodzisław pokonała 3:1 Foto-Higienę Błyskawicę Gać w spotkaniu 16. kolejki rozgrywek III ligi. Duma Wodzisławia udanie zakończyła swoje występy na Stadionie Aleja w rundzie jesiennej.

Przed meczem to Odra była stawiana w roli faworyta do zwycięstwa w tym spotkaniu. Foto-Higiena wygrała dotąd tylko trzy spotkania, ale wszystkie miały miejsce na wyjeździe. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. W 7. minucie spotkania piłkarze z Gaci objęli prowadzenie po bramce Łukasza Orzechowskiego z rzutu karnego, który został podyktowany po faulu Michała Wiśniewskiego. Dwie minuty później podopieczni Waldermara Tesiorowskiego byli o włos od podwyższenia prowadzenia, gdy po strzale z ostrego kąta, piłka odbiła się od poprzeczki bramki strzeżonej przez Michała Antkowiaka. Odra powoli zaczęła dochodzić do głosu i w 23. minucie udało im się doprowadzić do wyrównania. Bramkarz drużyny gości sfaulował Mateusza Mielczarka, przez co arbiter zmuszony był wskazać na wapno. Do piłki podszedł Marcin Wodecki, który pewnie trafił. Goście przez kolejne fragmenty gry nie byli już tak aktywni, ale ich pojedyncze akcje sprawiały wiele zagrożenia. W 38. minucie jeden z piłkarzy z drużyny Foto-Higieny uderzył na bramkę, a piłka po interwencji Antkowiaka, odbiła się jeszcze od poprzeczki i wypadła na rzut rożny. Odra w ostatnich pięciu minutach miała jeszcze swoje okazje, ale brakowało skuteczności. W drugiej części spotkania, to goście od początku starali się zdobyć bramkę, która dała im prowadzenie, ale ich strzały pewnie wyłapywał nasz bramkarz. W 59. minucie Michał Antkowiak zdecydował się na długie podanie pod pole karne rywala, tam piłkę opanował Mateusz Mielczarek i mocny strzałem po dalszym rogu wyprowadził Odrę na prowadzenie. W kolejnych minutach oglądaliśmy doskonałe okazje z obu stron. Piłkarze Foto-Higieny w jednej sytuacji znaleźli się nawet sam na sam z Antkowiakiem, ale nasz golkiper wygrał ten pojedynek. Swoje szanse na strzelenie gola mieli także Kamil Chiliński i Paweł Zdunek. W 87. minucie rezerwowy w drużynie Odry Jan Borek na raty ostatecznie umieścił piłkę w bramce rywali, wykorzystując kontratak naszego zespołu i ustalił wynik spotkania. Odra Wodzisław podtrzymała dobry bilans w meczach domowych i swoje ostatnie spotkanie na Stadionie Aleja w rundzie jesiennej ukoronowała zdobyciem ważnych trzech punktów.

Odra Wodzisław: Antkowiak, Wenglorz, Krzyżok, Wiśniewski, Dzierbicki, Kłosek (Borek 56′), Zdunek, Wodecki (Franiczek 90′), Lenert (Gać 66′), Mielczarek, Chiliński (Musiolik 66′)