Ważne zwycięstwo

• 24 października 2021
  • 0
  • 1013 Wyświetleń

Odra Wodzisław pokonała 1:0 MKS Kluczbork w spotkaniu 14. kolejki rozgrywek III ligi. Autorem jedynej bramki w sobotnim spotkaniu był Marcin Wodecki.

Pierwszy kwadrans spotkania zdecydowanie należał do drużyny gości. MKS atakował bramkę Michała Antkowiaka i starał się go pokonać po strzałach z dystansu. W 27. minucie świetną okazję do zdobycia bramki miał Kamil Chiliński, ale piłka po jego płaskim strzale, przeleciała minimalnie obok słupka. Tuż przed przerwą ten sam zawodnik miał ponownie okazję do zdobycia bramki, ale minął się z piłką po dośrodkowaniu z prawej strony od jednego z kolegów. W drugiej części spotkania do pracy wzięła się Odra. W 52. minucie kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Bartosz Musiolik, ale równie dobra interwencja ze strony bramkarza Kluczborka, uchroniła gości przed stratą bramki. Pięć minut później to podopieczni Piotra Jacka byli o włos od zdobycia bramki, kiedy to po strzale jednego z piłkarzy drużyny Kluczborka, piłka wylądowała na poprzeczce. Dosłownie dwie minuty później tym samym odpowiedział Kamil Chiliński, który oddał mocny strzał z rzutu wolnego, ale futbolówka także odbiła się od poprzeczki. W 60. minucie meczu gospodarze mieli kolejną doskonałą okazję do wyjścia na prowadzenie. Jan Borek wpadł w pole karne, wyłożył piłkę do wcześniej wspomnianego Chilińskiego, a ten przegrał pojedynek z bramkarzem MKS-u. W 77. minucie jeden z piłkarzy gości otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, przez co Odra przez ostatnie 13 minut meczu grała w przewadze. W 84. minucie meczu podopieczni trenera Mieczysława Jakubowskiego wreszcie dopięli swego. Kamil Chiliński popędził z piłką na 16. metr, odegrał do Marcina Wodeckiego, a „Pszczółka” z zimną krwią wykończył akcję i wyprowadził Dumę Wodzisławia na prowadzenie. Do końca spotkania nie wydarzało się już nic specjalnego i tym samym Odra Wodzisław zapisała na swoim koncie ważne trzy punkty.

Odra Wodzisław: Antkowiak, Dzierbicki, Krzyżok, Wiśniewski, Wenglorz, Musiolik (Kłosek 71′), Zdunek, Wodecki (Gać 89′), Borek (Lenert 88′), Mielczarek, Chiliński (Erazmus 89′)