Kolejne wyjazdowe zwycięstwo

• 29 sierpnia 2021
  • 0
  • 1626 Wyświetleń

Odra Wodzisław pokonała 1:0 MKP Carinę Gubin po bramce Mateusza Mielczarka i zaliczyła drugą wyjazdową wygraną z rzędu.

Spotkanie w Gubinie od początku zapowiadało się na bardzo trudne zadanie dla podopiecznych Damiana Nowaka. Duma Wodzisławia przyjechała na stadion, którego dotąd nikt nie był w stanie zdobyć, a próbowały już tego dokonać trzy zespoły. Odra wyszła w prawie identycznej jedenastce jak w ostatniej kolejce w meczu z LKS-em Goczałkowice. Jedyna zmiana dotyczyła Arkadiusza Lalko, który usiadł na ławce rezerwowych, a za niego wskoczył Michał Wiśniewski. W pierwszych dziesięciu minutach aktywna była Carina, która zaatakowała na bramkę Michała Antkowiaka, ale ich akcje nie sprawiły żadnych problemów drużynie gości. W 14. minucie Odra próbowała odpowiedzieć strzałem z rzutu wolnego Jana Borka, ale piłka po jego strzale przeleciała obok słupka. Minutę później ten sam zawodnik miał świetną okazję do otwarcia wyniku meczu, ale nasz skrzydłowy został zatrzymany przez bramkarza po strzale z bliskiej odległości. W pierwszej części spotkania Odra miała jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki, ale brakowało skuteczności i dokładności, więc na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym remisem. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy mocno ruszyła Odra. W 49. minucie gry Jan Borek wpadł w pole karne, ale jego strzał z 15. metra został obroniony przez bramkarza gospodarzy. W 53. minucie bardzo aktywny w tym meczu Borek zszedł z piłką do środka, obsłużył prostopadłym podaniem Mateusza Mielczarka, a ten z zimną krwią wykończył akcję i Odra objęła prowadzenie. Carina próbowała za wszelką cenę doprowadzić do remisu, ale kapitalnie interweniował Michał Antkowiak. Z każdą minutą gospodarze przeważali co raz bardziej, ale defensywa Odry z Antkowiakiem na czele nie pozwalała Gubinowi na doprowadzenie do remisu. Ostatecznie MKP Carina Gubin nie potrafiła znaleźć drogi do bramki i Odra Wodzisław z Gubina wraca z trzema punktami.

Skład: Antkowiak, Wenglorz, Krzyżok, Wiśniewski, Dzierbicki, Zdunek (Lalko), Wodecki, Tarka, Borek, Mielczarek, Chiliński