Remis na inaugurację sezonu

• 8 sierpnia 2021
  • 1
  • 1548 Wyświetleń

Odra Wodzisław zremisowała 1:1 z Piastem Żmigród w spotkaniu pierwszej kolejki rozgrywek III ligi. Bramkę dla Dumy Wodzisławia zdobył debiutujący w drużynie Mateusz Mielczarek. Odra kończyła mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Michała Wiśniewskiego.

W pierwszych 20 minutach meczu oglądaliśmy próby z obu stron. Zarówno Odra jak i Piast próbowali swojego szczęścia po bramką rywala, ale brakowało odpowiedniego wykończenia i skuteczności. W 32. sędzia główny podyktował rzut karny dla gości z Żmigródu, po faulu Pawła Zdunka. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Daniel Łuczak i pewnie pokonał Michała Antkowiaka, który wyczuł jednak intencje strzelca i rzucił się w dobry róg. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy goście otrzymali kolejny rzut karny. Tym razem winowajcom był Jakub Białas. Do piłki po raz kolejny podszedł Łuczak, wybrał ten sam róg, ale tym razem Michał Antkowiak okazał się lepszy i wybronił jedenastkę.

W drugiej połowie Odra ostro wzięła się do pracy i już w 48. minucie meczu doprowadziła do wyrównania do bramce Mateusza Mielczarka, który tego dnia debiutował w zespole Dumy Wodzisławia. Rozpędzona Odra chciała pójść za ciosem i przez następne minuty trwał napór na bramkę gości. Piłkarzom Odry brakowało jednak skuteczności przez co na tablicy wyników wciąż pozostawał wynik 1:1. Tuż przed zakończeniem spotkania sędzia niesłusznie wyrzucił z boiska Michała Wiśniewskiego, który faulował taktycznie wychodzącego z kontratakiem piłkarza gości.

Ostatecznie Odra Wodzisław swój pierwszy mecz w rozgrywkach III ligi w sezonie 2021/22 kończy remisem.

Skład: Antkowiak, Wenglorz, Lalko, Wiśniewski, Białas (Gać 73′), Zdunek (Zieliński 87′), Musiolik (Kłosek 63′), Wodecki, Tarka, Mielczarek, Borek

Ławka Rezerwowych: Riabowski, Lenert, Krzyżok, Zieliński, Kłosek, Gać