Przegrana w pierwszym meczu kontrolnym

• 15 lipca 2021
  • 0
  • 975 Wyświetleń

Odra Wodzisław przegrała 0:3 ze Skrą Częstochowa w pierwszym meczu kontrolnym. W pierwszym składzie Dumy Wodzisławia wyszło siedmiu zawodników testowanych.

Spotkanie w Truskolasach rozpoczęło się z godzinnym opóźnieniem. Powodem było spóźnienie arbitrów tego spotkania. Początek spotkania należał zdecydowanie do gospodarzy spotkania, którzy szturmowali bramkę strzeżoną przez Patryka Riabowskiego. W siódmej minucie meczu Skra wyszła na prowadzenie po tym jak jeden z ich piłkarzy płaskim strzałem odbitym od słupka umieścił futbolówkę w siatce. Odra próbowała odpowiedzieć strzałem Marcina Wodeckiego, ale był on zdecydowanie za słaby, by pokonać bramkarza ekipy z Częstochowy. Kilka minut później świetną okazję miał Damian Tarka, który został wypuszczony prawą stroną boiska, ale zwlekała zbyt długo ze strzałem i został zablokowany przez rywala. Jeszcze przed przerwą znakomitą okazję do wyrównania miała Odra, ale jeden z naszych zawodników przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Druga połowa doskonale rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy podwyższyli prowadzenie. Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykorzystał Dawid Wojtyra, który dał drugiego gola ekipy Skry. Cztery minuty później piłkarze z Częstochowy prowadzili już trzema bramkami. Zespołowa akcja zakończona strzałem Bartosza Baranowicza, który z pomocą rykoszetu pokonał Michała Antkowiaka. Chwilę później gospodarze mieli okazję do podwyższenia wyniku, ale bramkarz Odry pewnie wybronił jedenastkę egzekwowaną przez zawodnika drużyny z Częstochowy. Skra w kolejnych minutach miała jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale zabrakło im skuteczności.

Skra Częstochowa 3:0 Odra Wodzisław (1:0)

Skład: Riabowski, Lechowicz, Tymiński, Wiśniewski, Lenert, Musiolik, Tarka, Wodecki, Zdunek, Mielczarek, Migus

Ławka Rezerwowych: Antkowiak, Natorski, Kocik, Alex, Chatys, Kłosek, Rosiak, Biegański, Danieluk, Edgar