Wysokie zwycięstwo i kolejne show Marcina Wodeckiego!

• 30 maja 2021
  • 0
  • 1101 Wyświetleń

Odra Wodzisław rozgromiła 7:1 LKS Czaniec w meczu wyjazdowym 23. kolejki rozgrywek IV ligi. Niebiesko-czerwoni urządzili sobie w sobotnie popołudnie prawdziwy koncert strzelecki, któremu przewodził Marcin Wodecki, który zdobył cztery bramki i to przed przerwą.

Od początku spotkania można było dostrzec jakościową różnicę pomiędzy oboma zespołami. Pewny siebie lider tabeli z Wodzisławia od początku dążył do pokazania rywalom, kto przyjechał na ich stadion. W 8. minucie spotkania Odra oddała swój pierwszy strzał na bramkę gospodarzy. Marcin Wodecki dośrodkował z rzutu rożnego, piłka spadła na głowę Arkadiusza Lalko, ale kapitan Odry uderzył bardzo niecelnie. W 15. minucie Niebiesko-czerwoni byli blisko strzelenia gola otwierającego wynik spotkania, ale po małym zamieszaniu w polu karnym i strzale Patryka Dudzińskiego piłka wylądowała w rękach bramkarza LKS-u. W 27. minucie Odra przełamała jednak swoją niemoc i objęła prowadzenie. Artur Gać precyzyjnie dośrodkował z prawej strony boiska na głowę Marcina Wodeckiego, a popularny „Pszczółka” przymierzył głową i piłka wylądowała w siatce. W 33. minucie Wodecki wykorzystał kolejne świetne długie podanie, tym razem od Jakuba Białasa i doskonale przyłożył stopę do piłki podwyższając nasze prowadzenie. Zaledwie minutę później podopieczni Damiana Nowaka przeprowadzili kolejną akcję, która zakończyła się bramką Wodeckiego, który skompletował hattricka. W 36. minucie przypomnieli o sobie gospodarze, którzy wykorzystali chwilowe rozkojarzenie naszej defensywy i zdobyli bramkę. Odra jeszcze przed przerwą zdołała jednak odpowiedzieć. Daniel Podbioł w trudnej sytuacji oddał strzał na bramkę gospodarzy, piłka odbita od bramkarza spada pod nogi Wodeckiego, a ten bez najmniejszego problemu umieścił ją w siatce.

Druga połowa nie była już tak intensywna jak pierwsza część spotkania. Swojego szczęścia kilkukrotnie próbowali piłkarze LKS-u Czaniec, ale świetnymi interwencjami popisywał się w bramce Maciej Kacperski, który nie pozwalał na utratę kolejnych bramek. Kolejna bramka dla Odry padła dopiero w 78. minucie meczu. Marcin Wodecki zabawił się z rywalem na prawej stronie boiska, dośrodkował, a tam idealnie piłkę skontrował wbiegający Arkadiusz Lalko, który podwyższył prowadzenie gości. W 85. minucie Artur Gać zechciał skraść show Marcinowi Wodeckiemu i zdobył bramkę bezpośrednio po dośrodkowaniu rzutu rożnego. W 89. minucie gospodarzy dobił Adrian Tabala, który również postanowił dołożyć swoją cegiełkę do zwycięstwa Odry i ustalił wynik tego spotkania.

LKS Czaniec 1:7 Odra Wodzisław (1:4)

Bramki: Marcin Wodecki 4x, Arkadiusz Lalko, Artur Gać, Adrian Tabala

Skład: Kacperski, Kłosek, Lalko, Krzyżok (Chatys 76′), Gać, Woś, Dudziński (Zdunek 46′), Wodecki (Tarka 78′), Zieliński (Rosiak 69′), Białas (Łuczak 78′), Podbioł (Tabala 46′)