Szalony mecz i cztery bramki Marcina Wodeckiego

Odra Wodzisław pokonała po emocjonującym meczu 4:3 Iskrę Pszczyna w spotkaniu 29. kolejki IV ligi. Wszystkie bramki dla Dumy Wodzisławia w tym meczu zdobył niezawodny Marcin Wodecki.

Niebiesko-czerwoni objęli prowadzenie tuż na początku spotkania. Paweł Zdunek długim podaniem obsłużył Jakuba Biała, który przytomnie zgrał do Marcina Wodeckiego, a ten świetnie zachował się w polu karnym i już w drugiej minucie Odra wyszła na prowadzenie. Dwie minuty później szansę na podwyższenie wyniku miał Jakub Rosiak, ale piłka po jego strzale głową przeleciała obok bramki. W 6. minucie spotkania gospodarze doprowadzili do remisu po płaskim strzale zza szesnastki, który zaskoczył Michała Antkowiaka. W 12. minucie Odra znowu była na prowadzeniu. Paweł Zdunek po raz kolejny świetnie obsłużył Jakuba Białasa, a ten idealnie wyłożył piłkę do Wodeckiego, który dał nam prowadzenie. Iskra się jednak nie poddawała i w 38. minucie po bramce z rzutu karnego znów na tablicy wyników widniał remis. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 2:2.

Drugą część spotkania znów lepiej rozpoczęła Odra Wodzisław, która ponownie wyszła na prowadzenie, po tym jak w 47. minucie Wodecki wykorzystał błąd obrońcy i strzałem z powietrza pokonał golkipera gospodarzy. Kilka minut później gospodarze znów wykorzystali niepewną postawę Odry i ponownie byli w stanie doprowadzić do remisu. Ostatnie zdanie w tym meczu należało jednak do Dumy Wodzisławia, która w 85. minucie meczu za sprawą niesamowitego Marcina Wodeckiego ustaliła wynik tego spotkania. Tym samym Odra Wodzisław po szalonym meczu pokonała Iskrę Pszczyna, a niekwestionowanym bohaterem spotkania został Wodecki, który zdobył wszystkie cztery bramki.

Iskra Pszczyna 3:4 Odra Wodzisław (2:2)

Bramki: Wodecki 02′, 11′, 47′, 84′

Skład: Antkowiak, Kłosek (Chatys 54′), Rosiak (Podbioł 90+1′), Zdunek, Krzyżok, Gać, Woś, Pryka (Abuladze 59′), Białas, Zieliński, Wodecki