Zapowiedź finału okręgowego Pucharu Polski

Odra Wodzisław w środowy wieczór zmierzy się z ROW-em 1964 Rybnik na stadionie miejskim w Rybniku, a stawką tego spotkania będzie trofeum okręgowego Pucharu Polski. 

Odra triumfowała w tych rozgrywkach w 2019 roku. Wtedy jeszcze, pod wodzą trenera Ryszarda Wieczorka, pokonała w finale 2:0 Unię Książenice po bramkach Turksona i Malinowskiego. W poprzednim sezonie nasza przygoda z pucharem zakończyła się na półfinale, naszym pogromcą byli jutrzejsi rywale. Mecz z ROW-em był wtedy wielokrotnie przekładany z różnych przyczyn i ostatecznie rozegrano go w lipcu ubiegłego roku. Na Stadionie Aleja, lepszy okazał się wtedy zespół z Rybnika, który zwyciężył to spotkanie 2:1. Środowy mecz będzie więc idealną szansą dla podopiecznych trenera Arkadiusza Tracza, na zrewanżowanie się drużynie z Rybnika i wygranie tego trofeum. Droga Niebiesko-czerwonych do tego finału nie należała do najcięższych. Odra pokonała kolejno: Start Mszanę, Granicę Ruptawa, Unię Książenice oraz MKP Centrum, strzelając rywalom łączną liczbę 15 bramek.

ROW mimo wielu problemów jakie napotkały ten klub w przerwie zimowej, notuje bardzo przyzwoity początek rundy wiosennej i do środowego pojedynku na pewno podejdzie z nadzieją na zwycięstwo. Podopieczni Rolanda Buchały będą bronili tego tytułu, gdyż w poprzednim sezonie, to właśnie drużyna z Rybnika triumfowała w tych rozgrywkach po pokonaniu Unii Książenice w meczu finałowym. Możemy być pewni, że w jutrzejszym meczu, ROW zrobi wszystko, by wygrać te rozgrywki po raz drugi z rzędu.

Pamiętajmy, że zespoły, które zmierzą się w środowym finale, spotkały się ze sobą w lutym, kiedy to rozegrały mecz kontrolny. Z tego pojedynku górą wyszła Odra, która rozgromiła swoich rywali 7:2. Jutrzejszego wieczora zobaczymy zatem, kolejny rozdział w rywalizacji obu zespołów. Stawka jest duża, ale wierzymy, że piłkarze Odry staną na wysokości zadania i uda im się powtórzyć sukces z 2019 roku.

 

Początek meczu w środę (07.04) o godzinie 19:00!

Udostępnij: