Z obozu rywala – ROW 1964 Rybnik

W środowy wieczór Odra Wodzisław zmierzy się z ROW-em 1964 Rybnik w finale okręgowego Pucharu Polski. Sprawdźmy zatem, co słychać w obozie rywali i jaką drogę przebyli Rybniczanie, by znaleźć się w tym finale. 

Podopieczni Rolanda Buchały, po zawirowaniach jakie spotkały klub przerwie zimowej, bardzo przyzwoicie radzą sobie w rundzie wiosennej rozgrywek III ligi. ROW jak do tej pory w czterech spotkaniach uzbierał siedem punktów, wygrywając dwa ostatnie mecze. Co prawda, piłkarze z Rybnika wciąż nie mogą być pewni utrzymania, gdyż ich przewaga nad strefą spadkową wynosi tylko trzy punkty. W ostatnim rozgrywanym meczu, ROW pokonał na wyjeździe, będący wyżej w tabeli, Stal Brzeg.

ROW swój udział w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski rozpoczął w drugiej rundzie, gdyż w pierwszej przysługiwał im wolny los, podobnie jak drużynie Unii Książenice. W drugiej rundzie natomiast, Rybniczanie zmierzyli się na wyjeździe z Górnikiem Radlin i rozbili 6:0 drużynę gospodarzy. W trzeciej rundzie podopieczni Rolanda Buchały bez problemu pokonali aż 9:0 drużynę MKS 32 Radziejów. W rozgrywanym w poprzednią środę półfinale, piłkarze z Rybnika po zaciętym meczu wygrali 2:1 na wyjeździe z LKS-em Bełk i po raz drugi z rzędu zapewnili sobie awans do finału tych rozgrywek. Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie, ROW, podobnie jak w tym roku, zmierzył się z Odrą, ale na etapie półfinału. Wtedy lepszy okazał się zespół z Rybnika, który pokonał Odrę 2:1.

Droga ROW-u do finału okręgowego Pucharu Polski:

Górnik Radlin 0:6 ROW 1964 Rybnik

MKS 32 Radziejów 0:9 ROW 1964 Rybnik

LKS Bełk 1:2 ROW 1964 Rybnik

 

 

Udostępnij: