Mecz na remis

• 3 kwietnia 2021
  • 0
  • 1231 Wyświetleń

Odra Wodzisław zremisowała 2:2 ze Spójnią Landek w trzecim meczu rundy wiosennej. Duma Wodzisławia prowadziła 2:1 do przerwy po bramkach Tabali oraz Lalko, ale goście zdołali odrobić straty w drugiej i połowie i ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Odra wyszła na dzisiejsze spotkanie w identycznym składzie w porównaniu do jedenastki, która wybiegła na boisko w pierwszym meczu rundy wiosennej z rezerwami GKS-u Tychy. Niebiesko-czerwoni wyszli na prowadzenie już w szóstej minucie meczu, a strzelcem bramki był Adrian Tabala, który w trudnej sytuacji wykorzystał dośrodkowanie Marcina Wodeckiego. Kolejna groźna sytuacja Odry miała miejsce trzy minuty później, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Adrian Tabala oddał strzał głową pod poprzeczkę, ale doskonale interweniował bramkarz. Kilka minut później Patryk Dudziński był zmuszony opuścić boisko z powodu kontuzji. Na placu gry zameldował się wracający do Odry, Niko Abuladze. Minutę później, Niebiesko-czerwoni podwyższyli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Arkadiusz Lalko, który zdobył swoją siódmą bramkę w tym sezonie ligowym. Przed przerwą oglądaliśmy na Stadionie Aleja jeszcze jedną bramkę. W 29. minucie gry, goście strzelili gola kontaktowego.

Druga połową rozpoczęła się lepiej dla Odry, która atakowała swojego rywala i starała się podwyższyć swoje prowadzenie. W 50. minucie, Paweł Zdunek oddał groźny strzał na bramkę, ale piłka powędrowała nad poprzeczką. W 58. minucie doskonałą sytuację do strzelenia gola miał Adrian Tabala, który oddał mocny strzał, ale ponownie piłka poleciała nad poprzeczkę. Duma Wodzisławia konstruowała sobie okazje do podwyższenia prowadzenia, ale zawodziła skuteczność. Na dziesięć minut przed końcem spotkania, goście przeprowadzili zabójczy atak, po którym Bukowczan zdobył bramkę dla swojego zespołu i doprowadził do remisu. Odra starała się szybko odpowiedzieć, ale strzał Wosia z dystansu poleciał poza światło bramki. W końcowych minutach meczu, goście chcieli pójść po pełną pulę, ale Michał Antkowiak swoimi dwiema świetnymi interwencjami zapobiegł straty trzeciej bramki.

Ostatecznie Odra Wodzisław remisuje ze Spójnią Landek. Patrząc na przebieg tego spotkania możemy stwierdzić, że to goście z tego punktu mogą być bardziej zadowoleni.

Odra Wodzisław 2:2 Spójnia Landek (2:1)

Adrian Tabala, Marcin Wodecki – Bojarski, Bukowczan

Skład: Antkowiak, Kłosek (80′ Pryka), Wiśniewski, Lalko, Gać, Zdunek, Wodecki, Dudziński (12′ Abuladze (74′ Woś)), Tarka (58′ Krzyżok), Białas, Tabala