Zapowiedź: GKS II Tychy – Odra Wodzisław

Za drużyną Odry Wodzisław bardzo długie i dobrze przepracowane dwa miesiące okresu przygotowawczego. Teraz, przyszedł jednak czas na prawdziwe granie. W niedzielę Duma Wodzisławia, meczem z rezerwami GKS-u Tychy rozpocznie piłkarską wiosnę.

Ostatnie tygodnie w naszym zespole były bardzo intensywne. Przyjście nowych zawodników, duża liczba meczów kontrolnych oraz zmiana na stanowisku pierwszego trenera zespołu. Duża liczba rozegranych meczów kontrolnych pozwala jednak mieć dużą nadzieję, że piłkarze z Wodzisławia odpowiednio się zgrali i w niedzielnym spotkaniu pokażą swoją najlepszą dyspozycję. Odra do rundy wiosennej przystępuje jako lider tabeli IV ligi. Nasza drużyna z dorobkiem 42. punktów, które udało się uzyskać jesienią, będzie liczyła na równie udaną wiosnę, która sprawi, że zagramy w barażach o trzecią ligę. Niebiesko-czerwoni po pierwszej części sezonu mieli najlepszą ofensywę w całej lidze, z dorobkiem 52 bramek. Drużyna wzmocniona pozostaniem w klubie Adriana Tabali oraz dołączeniem Marcina Wodeckiego, będzie liczyła na podwojenie tego dorobku w rundzie wiosennej.

 

 

Drużyna z Tychów do piłkarskiej wiosny przystępuje z 9. pozycji w ligowej tabeli. GKS po pierwszej części sezonu uzbierał 25 punktów i do spotkania z Odrą przystąpi z 17 punktami straty do naszego zespołu. W zespole Jarosława Zadylaka jesienią brakowało przede wszystkim stabilnej formy. Niech świadczy o tym fakt, że drużyna mimo ośmiu zwycięstw, poniosła taką samą liczbę porażek. Słabą stroną, w której Odra może upatrywać swojej szansy jest z pewnością defensywa rywali. Tyszanie stracili w pierwszej części sezonu aż 32 bramki. To dwa razy więcej niż straciła Odra. Podopieczni trenera Arkadiusza Tracza z pewnością będą chcieli powtórzyć wyniki z ostatnich dwóch meczów między tymi zespołami. W meczu rundy jesiennej, Odra, pokonała na Stadionie Aleja, niedzielnego rywala, wynikiem 3:1. W ubiegłym sezonie w meczu również rozgrywanym w Wodzisławiu, górą ponownie była Odra, która wygrała po zaciętym spotkaniu, 3:2.

Przed nami naprawdę bardzo ciekawe spotkanie. Najważniejsze jest, by dobrze zacząć i miejmy nadzieję, że piłkarze Odry wezmą to sobie głęboko do serca i z niedzielnego spotkania wrócą z tarczą, a nie na tarczy.

Udostępnij: