Trenerze, dziękujemy!

  • 19 lutego 2021
  • Klub
  • 0
  • 1545 Wyświetleń

Oficjalnie informujemy, że w dniu dzisiejszym Adam Burek zrezygnował z pełnienia funkcji trenera pierwszego zespołu i dyrektora sportowego Odry Wodzisław.

Adam Burek swoją przygodę z Odrą Wodzisław rozpoczął 01.07.2018 jako prawa ręka trenera Ryszarda Wieczorka, pełniąc funkcje drugiego trenera. W tym czasie jednocześnie pełnił funkcję Dyrektora zarządzającego Akademią Piłkarską Klubu. Dnia 21.06.2019 roku oficjalnie został pierwszym trenerem zespołu. Od 18 września 2019 roku pełnił również funkcję Dyrektora Sportowego w naszym Klubie. W dniu dzisiejszym, na prośbę trenera Adama Burka, została rozwiązana jego umowa z Klubem za porozumieniem stron, w przyjaznej atmosferze.

Podczas blisko trzech lat pracy trener Adam Burek świętował z Klubem awans do IV ligi i zwycięstwo w Okręgowym Pucharze Polski w 2019 roku. Następnie jako pierwszy szkoleniowiec poprowadził zespół, w roli beniaminka, do trzeciego miejsca w lidze, w trudnym, jednorundowym sezonie zakończonym przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa. Aktualnie, drużyna w bardzo dobrym stylu uplasowała się na pierwszym miejscu w rozgrywkach IV ligi, będąc głównym faworytem do wygrania rozgrywek ligowych, a także awansowała do finału Okręgowego Pucharu Polski. Drużyna stała się również głównym kandydatem do awansu na szczebel makroregionalny.

Adam Burek pełnił również główną rolę w podpisaniu międzynarodowej umowy o współpracy z hiszpańskim przedstawicielem La Liga – Levante UD. Współautor, wraz z ojcem – radcą prawnym dr Czesławem Burkiem, programu “Z Miastem po awans”, który oparty jest na ścisłym wsparciu Miasta Wodzisław Śląski, na którego czele stoi Prezydent Mieczysław Kieca i przewodniczący Rady Miasta Dezyderiusz Szwagrzak, na zasadzie bliskiej współpracy Klubu oraz podpisaniu historycznej umowy o współpracy z MKP “Odra” Centrum i stworzeniu jednej, silnej Odry w Wodzisławiu Śląskim. Uczestniczył także, w pozyskaniu umów o współpracy Klubu z sportowymi obiektami miejskimi, a także z ośrodkiem treningowym w Nieboczowach, w akcjach charytatywnych Klubu względem domów dziecka, osób niepełnosprawnych, przedszkoli i szkół, w transferach zawodników takich jak Błażej Szczepanek, Mateusz Słodowy, Bartosz Pikul z klubu na szczebel centralny, utworzeniu II drużyny w Klubie i silnej drużyny młodzieżowej oraz utworzeniu działu scoutingu i innych ważnych struktur w naszym Klubie.

Kilka słów od trenera do kibiców i wszystkich osób związanych z naszym klubem:

Chciałbym serdecznie podziękować władzom Klubu, udziałowcom, głównym sponsorom i sternikom Urzędu Miasta Wodzisław Śląski, na czele z p. Prezydentem Mieczysławem Kiecą, p. Prezydent Izabelą Kalinowską oraz wszystkim radnym Miasta za możliwość bycia częścią Klubu z tak pokaźną historią, marką i oddanym środowiskiem kibicowskim. Z dumą i szacunkiem reprezentowałem Niebiesko-Czerwone barwy, którym od dzieciństwa kibicuję, gdy po raz pierwszy na trybuny zabrał mnie mój tata.

Wielce dziękuję wszystkim współpracownikom, zawodnikom, kibicom i szeroko pojętej społeczności Klubu, to był bardzo wartościowy czas w moim życiu, który na zawsze pozostanie w moim sercu. Praca dla Was i z Wami była dla mnie najwyższym oddaniem, poświęciłem się i zaangażowałem całym sobą.

Pozostawiam po sobie bardzo dobrze przygotowany zespół, złożony z silnej kadry zawodniczej, która gwarantuje wysoki poziom sportowy i ustabilizowany sztab szkoleniowy. Głęboko wierzę w tych ludzi, mogłem na Nich liczyć w dobrych i złych momentach, codzienna walka o lepsze jutro z takimi ludźmi była dla mnie nieocenionym i budującym doświadczeniem. W mojej ocenie wspólnie wykonaliśmy kawał dobrej roboty.

Decyzja, którą podjąłem, jest dla mnie niezwykle trudna, aczkolwiek konieczna w tym momencie. Motywy, którymi się kierowałem, pozostawiam wewnątrz Klubu, ponieważ tak nakazuje mi moje serce. Odrze Wodzisław i wszystkim zaangażowanym życzę powodzenia w dalszej działalności i wszystkiego dobrego, widzimy się na trybunach i sportowym szlaku!

 

Trenerze, dziękujemy za zaangażowanie, włożoną pracę, odniesione sukcesy i życzmy sukcesów i powodzenia w przyszłości. Niebiesko-czerwona rodzina nigdy nie zapomni rzeczy, których Pan dokonał dla tego klubu! 💙❤️

 

 

Udostępnij: