Sześć goli w grze kontrolnej z Lechią

W środę w Rybniku-Kamieniu drużyna niebiesko-czerwonych rozegrała swój trzeci mecz kontrolny w ramach zimowych przygotowań do rundy wiosennej. Po zwycięstwie z Górnikiem Zabrze U18 3:1, remisie z Dramą Zbrosławice 1:1, przyszła przegrana z Lechią Dzierżoniów 2:4.

Lechia, której trenerem jest dobrze znany w Wodzisławiu Śląskim Paweł Sibik, to drużyna lidera wschodniej grupy dolnośląskiej IV ligi.

W starciu liderów ze Śląska i Dolnego Śląska w pierwszych fragmentach gry lepsza była drużyna Odry prowadzona przez trenera Adama Burka. Na 1:0 dla naszej drużyny strzelił nowo pozyskany zawodnik Marcin Wodecki, który wykorzystał błąd obrońcy i z pierwszej piłki zza pola karnego uderzył na bramkę. Piłka wpadła tuż przy słupku, a niebiesko-czerwoni mogli się cieszyć z prowadzenia. Kolejny gol padł w 27. minucie. Znów błąd defensywy Lechii wykorzystała ofensywa Odry. Piłka trafiła do Damiana Tarki, a ten bez problemu posłał futbolówkę do bramki rywali. Od tego momentu lepiej zaczęła prezentować się drużyna trenera Sibika. Kontaktowego gola w 33. minucie pięknym strzałem z dystansu zdobył Mateusz Zatwarnicki. Pięć minut później było już 2:2, gdy w pole karne wbiegł Bartosz Rzepski i posłał piłkę do bramki. Do przerwy wynik 2:2, a po niej to Lechia nadal prezentowała się lepiej. Na 20 minut przed końcem dośrodkowanie strzałem głową na bramkę zamienił Jakub Chlipała. Piłka wpadła dla bramki tuż przy samym słupku i mieliśmy prowadzenie zespołu z Dzierżoniowa. Już pod koniec meczu błąd w obronie Odry, piłkę przechwycili rywale, a piłkę do pustej bramki posłał Mikołaj Majewski. W starciu liderów IV lig lepsza Lechia Dzierżoniów. Miejmy nadzieję, że rewanż nastąpi już jesienią 2021 roku w III lidze.

Odra Wodzisław – Lechia Dzierżoniów 2:4 (2:2)
Marcin Wodecki 9′, Damian Tarka 27′ – Mateusz Zatwarnicki 33′ Bartosz Rzepski 38′, Jakub Chlipała 71′, Mikołaj Majewski 84.

Skład Odry: Antkowiak (46′ Kacperski) – Gać (46′ Woś), Zawodnik testowany (61′ Sadio), Kłosek (61′ Erazmus), Białas (46′ Zawodnik testowany, 71′ Zawodnik testowany), Jary (61′ Chatys), Wodecki (46′ Podbioł), Zdunek (61′ Rosiak), Zieliński (46′ Zawodnik testowany), Dudziński (61′ Tabala), Tarka (46′ Pryka).

Mecz oceniam pozytywnie, rywal na pewno był wymagający i był to dobry sprawdzian dla całej drużyny. Pierwsze minuty meczu zdecydowanie należały do nas, poprzez wysoki pressing potrafiliśmy szybko odbierać piłkę i kontrolować mecz. Efektem naszych działań były dwie strzelone bramki. Po drugiej bramce rywal chciał się odgryźć i wykorzystując nasze błędy w ustawieniu złapał kontakt strzelając pierwszą bramkę, a następnie wyrównując stan meczu do przerwy. Po przerwie gracze Lechii zdobyli kolejne dwie bramki zamykając wynik spotkania. Wiele rzeczy w naszej grze było zdecydowanie na plus, mieliśmy również słabsze momenty, które są do poprawy i analizy, na pewno wyciągniemy z tego meczu wnioski na przyszłość. W drugiej połowie wyszyliśmy z kilkoma zmianami, jest to okres przygotowawczy więc pamiętajmy, że zawodnicy są testowani i zgranie w zespole nadal się tworzy. Udało nam się stworzyć parę sytuacji bramkowych, ale zabrakło skuteczności w fazie finalizacji akcji. Rywal grał konsekwentnie i zdobył dwie bramki po naszych błędach indywidualnych jak i zespołowych. Na pewno był to jak dotąd najcięższy rywal w tym okresie – powiedział po meczu Damian Tarka.