Spory sukces Juniorów

  • 20 listopada 2020
  • Juniorzy
  • 0
  • 1355 Wyświetleń

Zespół juniorów może zapisać swój występ w rozgrywkach III ligi Wojewódzkiej B1 za bardzo udany. Ekipa Trenera Marcina Ćwiklińskiego została liderem, wyprzedzając w tabeli między innymi MKP Centrum Wodzisław Śląski.

 

Zespół juniorów Odry Wodzisław może mówić o sporym sukcesie. Zajął on pierwsze miejsce w rozgrywkach III ligi Wojewódzkiej B1, wyprzedzając w tabeli między innym MKP Centrum. To był bardzo udany czas dla drużyny juniorskiej, jak sam Trener Marcin Ćwikliński wspomniał w rozmowie z naszym portalem.

“Za nami niesamowicie trudny i pracowity sezon, jednak zwieńczony pełnym sukcesem. Zakładaliśmy dwa cele, które w pełni zostały zrealizowane. Jeden z nich to wygrana III ligi Wojewódzkiej B1 premiowanej awansem. Walka o miano lidera toczyła się do samego końca, gdzie finalnie wyprzedziliśmy w tabeli zespół MKP Centrum Wodzisław Śląski, notując bilans 7-0-1 43:13. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, gdyż od samego początku zmagaliśmy się z ograniczeniami kadrowymi spowodowanymi głównie kontuzjami. Drugim celem, nie do końca wymiernym, ale w moim odczuciu ważniejszym to przygotowanie i wprowadzanie chłopców do piłki seniorskiej oraz ciągłego progresu umiejętności. Myślę, iż ten aspekt zrealizowaliśmy w większym stopniu niż zakładaliśmy. W większości meczów nasza kadra II zespołu opierała się na zawodnikach juniorów młodszych, co wpływało na zbieranie cennego doświadczenia.”

 

Warto zwrócić uwagę również na wymiar szkolenia młodzieży w Odrze Wodzisław w kontekście debiutów młodych zawodników, których było dość sporo.

“Co więcej nasi najzdolniejsi zawodnicy mieli okazję cyklicznie trenować z pierwszą drużyną, a chłopcy prezentujący wysoką formę uczestniczyli w meczach Pucharu Polski,  a nawet zaliczyli występy na poziomie IV ligi, co wbrew pozorom nie jest łatwe, biorąc pod uwagę najwyższe cele naszej drużyny seniorów. Cele na najbliższy czas to wzmocnienia kadrowe przez na przykład nabory, na które serdecznie zapraszamy chłopców z rocznika 2004/05, a nawet 2006 oraz bardzo dobre przygotowanie się do sezonu, nie przewidujemy dłuższej przerwy w treningach.”

 

 

 

Sukces Juniorów zechciał również skomentować Trener pierwszej drużyny, Adam Burek, gratulując młodym zawodnikom Odry Wodzisław.

 

“Chciałbym pogratulować chłopakom i Trenerowi, wykonali bardzo dobrą robotę w tej rundzie. Głęboko analizuję zawodników występujących w tej drużynie, większość z nich ma już za sobą treningi z pierwszą drużyną, nieustannie ich zapraszamy, przyglądamy się. Za tym idą występy w meczach kontrolnych, a co za tym idzie również pierwsze debiuty, jak w przypadku Kamila Kuszki, Michała Erazmusa czy Jakuba Rosiaka w derbach z MKP. Widzimy kolejnych, którzy siłą pracy pojawią się w dorosłej Odrze. W poprzednim sezonie stworzyliśmy drugą drużynę, w aktualnym pojawiła się najstarsza drużyna młodzieżowa, jesteśmy bardzo zadowoleni z tych ruchów, pozwala Nam to systematycznie budować siłę klubu, krok po kroku. Stwarzamy bardzo dobre warunki do rozwoju dla młodych zawodników, muszą oni jednak pamiętać, by codziennie poświęcać się swojej pasji na 100%, to podstawa w walce o piłkarskie marzenia.”

 

 

 

To był świetny czas, a więc nie przyszło nic więcej życzyć jak osiągania dalszych sukcesów. 

Udostępnij: