Miasto jest nasze! Zagramy w finale!

• 19 listopada 2020
  • 0
  • 1309 Wyświetleń

W środę Odra Wodzisław rozgromiła w półfinale Okręgowego Pucharu Polski MKP Centrum wynikiem 8-2. Zwycięstwo to dało Dumie Wodzisławia awans do finału w Rybniku.

To już trzecie wygrane Derby Wodzisławia przez Odrę Wodzisław. W ostatnim derbowym spotkaniu Odra również wysoko pokonała MKP Centrum, tym razem wynikiem 6-0, a wczorajszy mecz był przedłużeniem tejże serii.

W pierwszych minutach mieliśmy do czynienia z próbami konstruowania akcji z obydwu stron, ale to Odra Wodzisław była groźniejsza, czego skutkiem było otwarcie wyniku w 19. minucie, kiedy to Arkadiusz Lalko wyskoczył w górę oraz uderzył perfekcyjnie głową i mieliśmy już 1-0 dla Niebiesko-Czerwonych. Drugie trafienie dla najstarszego klubu w mieście dołożył jeszcze Adrian Tabala. Gospodarze, mimo naporu rywali, zdołali jednak wyrównać, pokonując Grzegorza Wnuka w 34. minucie, ale na to trafienie dziewięć minut później odpowiedział Niko Abuladze, ustalając do przerwy wynik 3-1 dla Odry Wodzisław.

W drugiej części spotkania Duma Wodzisławia pokazała, że to jeszcze nie koniec strzeleckich doznań i otworzyła worek z bramkami. Pierwszym strzelcem drugiego aktu został Damian Tarka zaledwie trzy minuty od wznowienia ze środka oraz dokładając jeszcze jedno trafienie siedem minut później. Następnie w 55. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Adrian Tabala, pewnie pokonując golkipera rywali. W 69. minucie, przy wyniku 6-2 dla Odry Wodzisław gospodarze tego meczu ponownie pokonali Grzegorza Wnuka, co jeszcze bardziej zmotywowało Niebiesko-Czerwonych do strzelania kolejnych goli. Wynik podwyższył Krzysztof Krzyżok w 72. minucie, a końcowy rezultat ustalił Patryk Dudziński siedem minut później.

Skrót zrealizowany przez Śląskie TV

Skład Odry Wodzisław

Odra: Wnuk, Gać, Lalko (67. min. Sadio), Krzyżok, Białas (46. min. Woś), Zdunek, Shalamberidze (46. min. Kłosek), Dudziński, Tarka (59. min. Pryka), Abuladze (67. min. Chatys), Tabala (65. min. Rosiak)

Warto wspomnieć, że po raz kolejny w meczu mistrzowskim Trener Adam Burek wprowadza kolejnych wychowanków naszej Akademii, tym razem z bardzo dobrej strony zaprezentował się 16-letni Jakub Rosiak. Tylko w tej rundzie Trener dał szansę takim zawodnikom z Akademii jak: Kamil Kuszka, Szymon Szydłowski, Michał Erazmus, Jakub Litewka, czy Jakub Rosiak. To pokazuje w jaki sposób rozwija się Odra Wodzisław.

Co może lepiej smakować niż wysokie zwycięstwo derbach i to dające awans do finału? To był świetny mecz 98-letniej Odry Wodzisław, który zostanie zapamiętany przez kibiców zwycięzców na bardzo długo. Teraz przed Niebiesko-Czerwonymi już tylko ostatni mecz ligowy, będący szansą na zdobycie przewagi punktowej, mowa oczywiście o spotkaniu z LKS-em Czaniec na Alei. Pierwszy gwizdek tego pojedynku już o godzinie 13:00.