Odra Wodzisław gromi Unię Książenice

• 8 października 2020
  • 0
  • 1490 Wyświetleń

Odra Wodzisław pewnie pokonała Unię Książenice na własnym stadionie wynikiem 7-1. Do bramki rywali trafiali tego dnia Adrian Tabala oraz Niko Abuladze. To jakże deklasujące zwycięstwo sprawia, że Odra awansuje do półfinału Okręgowego Pucharu Polski.

Mecz ten miał swoje dodatkowe smaczki, bowiem Unia Książenice uznawana za bardzo ciekawy zespół, który wszyscy podziwiają zaczął zaczepiać klub, który przez 14 lat występował Ekstraklasie, Odrę Wodzisław. Po ostatniej porażce Niebiesko-Czerwonych z Decorem Bełk na social mediach Unii Książenice pojawił się o to taki post (poniżej), który jak można zgadywać, miał zezłościć kibiców z Wodzisławia Śląskiego. Klub z Wodzisławia nie odpowiedział na to w social mediach, bo wolał odpowiedzieć na boisku, jak to na klub piłkarski przystało i pokonał Unię Książenice (której zdjęcie poniżej) wynikiem 7-1.

Spotkanie od samego początku generowało w piłkarzach dodatkowe pokłady energii, ale i również skupienia. Odra próbowała kontrolować spotkanie, Unia za to w pełnym skupieniu przesuwała, ale i tworzyła swoje sytuacje. Worek z bramkami otworzył w tym meczu Niko Abuladze, który plasowanym strzałem pokonał golkipera Unii. Ten sam zawodnik trafił do bramki rywali jeszcze w 25. minucie, a trzecie trafienie dla Odry dorzucił Adrian Tabala.

W drugiej połowie nastąpiły zmiany w szeregach Unii, ale nie nastały one w ich grze, w grze Odry również. Ekipa z Książenic co prawda starała się zagrać, ale bez skutecznie, za to Odra, tak jak w pierwszej połowie, czyli bez zmian, skutecznie atakowała. Kolejna bramka wpadła w 52. minucie za sprawą strzału Adriana Tabali, cztery minuty później ponownie ten sam zawodnik skierował piłkę do bramki Unii. Następnie za strzelanie bramek ponownie wziął się Niko Abuladze, który w tym meczu wkręcał rywali w ziemię. Zawodnik ten do bramki ekipy z Książenic trafił jeszcze w 64. minucie oraz minutę później. Rywale zdobyli bramkę honorową, z rzutu karnego, co sprawiło, że po tym bardzo bramkostrzelnym pojedynku na tablicy wyników widniało 7-1.

Skład Odry Wodzisław

Odra: Kacperski – Sadio (46. min. Kłosek), Gać (75. min. Chatys), Zieliński (58. min. Dudziński), Abuladze, Tabala, Tarka (66. min. Łucki), Lalko, Krzyżok, Szalamberidze (63. min. Zdunek), Białas (75. min. zejście z murawy)

To był świetny mecz, który pokazał, że murawa weryfikuje wszystko. Na niej kończą się wszelkie docinki, zaczepianie w mediach, a zostaje tylko to co sobą prezentujesz. Czas teraz na misję: MRKS!