9. kolejka: Zapowiedź

Czas na 9. rozdział powieści o nazwie “IV Liga”, w której drużyna z Wodzisławia Śląskiego zawita do Jasienicy, gdzie stoczy bój o pełną pulę z miejscowym Drzewiarzem.

 

 

Niech nastanie regularność formy

W ostatnim czasie drużyna Odry Wodzisław zaserwowała wszystkim kibicom prawdziwy, ligowy rollercoaster. Najpierw ekipa z Wodzisławia zagrała najgorsze swoje spotkanie w lidze, aby później rozegrać mecz sezonu. Wszyscy oczekują tego, aby forma Niebiesko-Czerwonych stała się ustatkowana, a pierwszy krok do tego już w sobotę.

 

 

Pogoń za fotelem lidera

Rywalizacja na tym etapie sezonu jest niezwykle wyrównana. Mowa tutaj głównie o aktualnym, ligowym liderze, Unii Książenice oraz o mającej tyle samo punktów, lecz przegranym meczu bezpośrednim, Odrze Wodzisław. W poprzednim spotkaniu Unia zaliczyła spore potknięcie, przez co Duma Wodzisławia odrobiła straty, które powstały w Landku. Nadchodząca kolejka może niezwykle emocjonować, bo to może być czas, w którym Wodzisław Śląski stanie się miastem lidera, oczywiście po korzystnym scenariuszu.

 

 

Trochę o rywalu

Drzewiarz Jasienica to klub, który od dłuższego czasu występuje w IV lidze. Swój debiut na tym poziomie rozgrywkowym Drzewiarz zaliczył w 2012 roku, a za rok powstania tego klubu datuje się 1954.

 

 

 

Już w sobotę czas na kolejny mecz szansy na to, aby zostać liderem ligi. Głównym warunkiem jest oczywiście zwycięstwo z Drzewiarzem, a dopiero następnie odpowiedni scenariusz na innej murawie. To może być ta kolejka!

Udostępnij: