Z Odry Wodzisław do czeskiej Ekstraklasy

Bartosz Pikul przybył do Odry Wodzisław przed rozpoczęciem sezon 2019/ 2020, kiedy to miał być ogromnym wzmocnieniem Dumy Wodzisławia. Od pierwszych meczów piłkarz ten wniósł wiele do drużyny dodając ekipie z Wodzisławia argumentów przy rozegraniu.

 

Bartosz Pikul rozpoczął świetnie sezon, trafiając aż dwa razy do siatki LKS-u Czaniec w swoim debiucie. Niestety mecz ten nie udało się wygrać, ale sam występ tego zawodnika oceniano bardzo wysoko.

 

Radość po bramce Bartosza Pikula

Porozmawialiśmy z Bartkiem na temat jego pobytu w Wodzisławiu, który jak podkreśla w swojej wypowiedzi wspomina bardzo dobrze.

Pobyt w Wodzisławiu Śląskim był dla mnie bardzo dobry. Odra pomogła mi się odbudować, czułem się tutaj bardzo dobrze. To była przyjemność grać przy tak licznej publiczności i dopingu. Warunki do treningów w Odrze są zawsze na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu każdy zawodnik rozwija się maksymalnie i właśnie to było jednym z głównych powodów, dlaczego wybrałem ten klub. Cieszę się bardzo, że postanowiłem rok temu przyjść do Odry, bo to była bardzo dobra decyzja. Mam nadziej, że kibice będą mnie dobrze wspominać, ponieważ w każdym meczu dawałem z siebie wszystko i zawsze chciałem wygrać każde spotkanie. 

~ Bartosz Pikul

 

Z Odry Wodzisław Bartosz Pikul przeniósł się do Slezský FC Opava za sprawą transferu definitywnego. W ostatnim meczu zawodnik ten zaliczył debiut w czeskiej Ekstraklasie, co jest ogromnym krokiem w jego karierze. Jego debiutanckim spotkaniem był pojedynek z MFK Karviná, które zakończyło się przegraną 1-2 drużyny Pikula.

 

Bardzo pozytywnie o Bartoszu Pikulu wypowiedział się Trener Adam Burek, którego zapytaliśmy jak wspomina pobyt tego zawodnika w Wodzisławiu Śląskim oraz jakby skomentował to, że pod jego okiem i całego sztabu rozwinął się do tego stopnia, że zadebiutował w czeskiej Ekstraklasie.

“Bartosza sprowadziliśmy w trudnym momencie jego kariery, aby w profesjonalny sposób odbudować go jako piłkarza. Z radością przyjąłem fakt, iż po naszej wspólnej, dobrej pracy otrzymał kilkuletni kontrakt w czeskiej Ekstraklasie. Mam nadzieję, że Piki mocno zaakcentuje swoją obecność w silnej lidze, stać go na to!”

~Trener Adam Burek

 

 

Debiut Bartosza Pikula w czeskiej Ekstraklasie może śmiało świadczyć o tym, że w Odrze Wodzisław sztab szkoleniowy skutecznie potrafi pracować z zawodnikiem w procesie szkoleniowym. Popularnemu “Pikiemu” gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszej drodze piłkarskiej. Odra trzyma za Ciebie kciuki!

Udostępnij: