Z obozu rywala – MKP Centrum Wodzisław Śląski

Po porażce z Unią Książenice w zeszłą sobotę, czas się odkuć. Okazja ku temu jest doskonała, bo Odra Wodzisław w następnym spotkaniu zagra na wyjeździe z MKP Centrum w IV Derbach Wodzisławia Śląskiego.

 

Podopieczni Roberta Tkocza mają zapewne mieszane uczucia odnośnie ich początku sezonu. W pierwszej kolejce pewnie 3:1 pokonali Rozwój Katowice, lecz w drugim spotkaniu po zaciętym pojedynku przegrali 3:2 z Decorem Bełk. Oznacza to, że drużyna MKP ma tyle samo punktów co nasz zespół, ale lepszy bilans bramkowy sprawia, że to nasz przeciwnik jest przed tym meczem wyżej w tabeli ligowej. Przed sezonem drużyna rywali wzmocniła się czterema nowymi zawodnikami, którzy wrócili do klubu po kilkuletnim pobycie w Piaście Gliwice. Są to:

  • Adam Tymiński
  • Bartosz Kuc
  • Sebastian Obara
  • Dawid Fojcik

Drużyna MKP ma za sobą bardzo pracowity okres przygotowawczy, w którym zmierzyli się takimi klubami jak m.in. z GKS Jastrzębie, Płomień Połomia, czy Unia Racibórz.

 

Mecze derbowe rządzą się swoimi prawami. Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się naszym zwycięstwem 2:1. Jedno jest pewne, szykuje się prawdziwe, piłkarskie święto w naszym mieście!

Udostępnij: