15. kolejka: Zapowiedź

  • 15 listopada 2019
  • Zapowiedzi
  • 0
  • 1053 Wyświetleń

Już czas na ostatnie rozdanie partii o nazwie “runda jesienna”. Zmiana miejsca rozgrywania meczu sprawiła, że 15. kolejka zawędruje na Bogumińskiej 8, co sprawia, że w sobotę Wodzisław Śląski czekają wielkie emocje.

 

Powrót Pikula

Bartosz Pikul w meczu z LKS-em Bełk został ukarany dwoma żółtymi kartkami, co skutkowało jego zawieszeniem. Na ostatni mecz tej rundy kara nałożona na niego dobiegła końca i nasz zawodnik będzie mógł wystąpić w tym meczu.

 

 

Starcie lidera z wiceliderem

Takich starć nie trzeba nawet reklamować. W sobotę o godzinie 18.00 Odra Wodzisław będąca wiceliderem zmierzy się z aktualnym liderem – LKS Goczałkowice-Zdrój. Ten mecz to prawdziwa bitwa o mistrzostwo jesieni. Można śmiało powiedzieć, że już te starcie może zaważyć na wygraniu IV. ligi Grupy Śląskiej II.

 

 

Rozpędzony rywal

LKS Goczałkowice-Zdrój znajdowało się w różnych miejscach ligowej tabeli, ale jedno jest pewne – teraz drużyna rywali wróciła na odpowiednie tory. Przed Odrą ciężkie zadanie, ale mając sporą liczbę kibiców wspierających, dopingujących przez cały sezon te zadanie nie jest już takie trudne. To właśnie doping kibiców i spora liczba osób na stadionie może popchać podopiecznych Adama Burka do zwycięstwa.

 

 

Mówią “ciężki teren”

Czytając wypowiedzi, artykuły ligowych rywali możemy doczytać, że Bogumińska 8 to dla nich “ciężki teren”. Przez bardzo długi okres stadion ten był twierdzą nie do zdobycia. Potęgą tego obiektu są kibice. To oni zbierają się w sporej ilości i wspierają swój ukochany klub. Czy w meczu z LKS-em magia tego miejsca pomoże w zwycięstwie? Przekonamy się w sobotni wieczór.

 

 

Trochę o rywalu

LKS Goczałkowice-Zdrój powstał w 1960 roku. Przez wiele lat występował on w A-klasie. Od 2015 roku zaczęły się bardzo udane lata dla tego klubu, bowiem LKS wywalczył dwa razy awans przez co wylądował w IV. lidze. W tym sezonie do naszych rywali dołączył między innymi Piotr Ćwielong, który już nie pierwszy raz zagra przeciwko naszemu klubowi, co jeszcze dodaje smaku temu widowisku.

 

 

Pozostałe mecze

GKS Radziechowy-Wieprz – GKS II Tychy

Unia Książenice – Polonia Łaziska Górne

MKP Centrum Wodzisław – Beskid 09 Skoczów

Kuźnia Ustroń – Spójnia Landek

LKS Bełk – Wilki Wilcza

MRKS Czechowice-Dziedzice – Drzewiarz Jasienica

LKS Czaniec – Podbeskidzie II Bielsko-Biała

 

 

To już ostatni mecz Odry Wodzisław w tym roku. Zbierzmy się wszyscy na Alei i pokażmy, że Odra to coś więcej niż klub. Przed nami ciężkie zadanie, ale z Waszym wsparciem, z Waszą obecnością te zadanie stanie się o wiele łatwiejsze. Pierwszy gwizdek o godzinie 18.00, do zobaczenia!

 

Udostępnij: