3. kolejka: Zapowiedź

Po wynikach dwóch ostatnich meczów sympatycy Odry, jak i kadra stali się pełni apetytu na zdobycie punktów ligowych. Sobotni mecz jest świetną okazją do tego, aby rakieta o nazwie “Odra Wodzisław” wystartowała w górę.

 

 

Ostatnia ligowa porażka u siebie

Odra Wodzisław ostatni swój mecz ligowy u siebie przegrała 30 maja 2018 roku. Jej rywalem był wtedy Rafako Racibórz, a wynik końcowy wynosił 1-2. To niesamowita statystyka, która potwierdza fakt, iż na Stadionie Aleja nie gra się łatwo żadnemu przeciwnikowi. Wystarczy zresztą spojrzeć na karty historii, które powiedzą nam o tym, że w Wodzisławiu Śląskim punkty traciły najlepsze ekipy w Polsce.

 

Forma rywali

Ekipa GKS-u II Tychy sezon ligowy rozpoczęła z przytupem, bowiem wygrali oni 4-1 na wyjeździe z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała. Meczem tym pokazali, że nie są słabym zespołem. Swoje ostatnie starcie z Unią Książenice zremisowali na własnym obiekcie 1-1. Forma rywali nie jest jednoznaczna, co sprawia, że sobotnie spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie.

 

Odra feniksem?

Odrę Wodzisław można przyrównać do feniksa, ale czy odrodzi się on z popiołów? Ostatnie mecze pobudziły sportową złość, Trener Burek powiedział po starciu z Podbeskidziem II Bielsko-Biała “Czujemy, że po dwóch kolejkach powinniśmy mieć zdecydowanie więcej punktów, tą złość wykorzystamy w pozytywny sposób jako bodziec do jeszcze lepszej pracy”(cały wywiad tutaj)Czy ta sportowa złość i tłumy kibiców sprawią, że Odra obudzi się niczym feniks z popiołów? Zawsze należy wierzyć, a więc w sobotę #ZagrajmyRazem!

 

Nowa twarz pomiędzy słupkami

Do kadry Odry Wodzisław dołączył były reprezentant Polski do lat 19- Grzegorz Wnuk. 25-letni golkiper to były zawodnik między innymi Chojniczanki Chojnice oraz MKS Kluczbork. Jego przybycie ucieszyło wielu kibiców, wszyscy oczekują debiutu tego gracza.

 

Trochę o rywalu

Druga drużyna GKS-u Tychy występowała w A-klasie, lecz po pewnym czasie, dzięki dobrej grze awansowała do Ligi Okręgowej, a następnie do IV. ligi. Trenerem tej ekipy jest Tomasz Wolak.

 

 

Sobotni mecz to wyjątkowe wydarzenie. Sędzia zagwiżdże i Odra w towarzystwie sporej ilości kibiców rozpocznie bój o 3 punkty. Nie możesz tego przegapić! Pojaw się na stadionie i pokaż wszystkim jak wygląda piłkarskie święto Wodzisławiu Śląskim! Do zobaczenia na Alei!

 

 

 

Udostępnij: