Emmanuel Sarki przechodzi do Odry Wodzisław

Nowym piłkarzem Odry Wodzisław zostaje 31-letni Emmanuel Sarki.
Jest to zawodnik, który pierwsze kroki piłkarskie stawiał w akademii Chelsea Football Club. Nasz nowy nabytek to były zawodnik KVC Westerlo, Ashdod SC, Waasland-Beveren, Wisła Kraków, AÉL Limassol, Küçük Kaymakli Türk SK i Partizán Bardejov. Gracz ten zechciał przejść do naszego klubu za darmo, aby pomóc w jego odbudowie. Transfer ten potwierdza świetność Emmanuela również jako osoby. Jego miłość do futbolu zaraża od pierwszego kontaktu z tym piłkarzem. Odra to idealne miejsce dla takich graczy.

Kilka słów trenera Adama Burka: “Transfer Emmanuel’a jest efektem pracy jaką wykonał Klub w ostatnim czasie. Zawodnik ten sam zgłosił chęć dołączenia do zespołu, po krótkim rekonesansie, który odbył w naszym klubie. Jest w bardzo dobrej formie fizycznej, jego doświadczenie będzie cenne na każdej płaszczyźnie dla drużyny, w szczególności dla licznej młodzieży. Jesteśmy szczęśliwi, że gracz reprezentujący tak wysoki poziom piłkarski pomoże nam w budowie silnej Odry na przyszłość.”

Komentarz Sarki’ego: “Mój przyjaciel, M. Sadio opowiedział mi o Odrze i atmosferze jaka panuje w tym klubie. Od pierwszej chwili, gdy pojawiłem się w ośrodku treningowym, poczułem, że chciałbym być w zespole, chciałbym pomóc. Grałem na najwyższym poziomie w kilku krajach i przyznam szczerze, że profesjonalizm, który tutaj zastałem jest zdumiewający. Świetna atmosfera w szatni, bardzo wysoki poziom treningów, piękna baza treningowa, silny zespół w którym jest wielu młodych zawodników, głód intensywnej pracy jaki odczuwa się od wszystkich ludzi z klubu spowodował, że podjąłem szybką decyzje. Nie przyszedłem tutaj, by zarabiać pieniądze, wręcz przeciwnie – chcę pomóc Odrze w odbudowie, chcę by Odra wróciła na należyte jej miejsce. Mam wiele kontaktów, które zdobyłem podczas swojej kariery, dlatego pomogę również w sprawach organizacyjnych. Kocham piłkę i nie widziałem dla siebie lepszego miejsca niż Odra, jestem szczęśliwy że trener Adam Burek i dyrektor sportowy Jacek Gorczyca dali mi szansę, szybko znaleźliśmy wspólny język. Wiem czego ode mnie oczekują i szykuje się na ciężką pracę. Jednym z powodów dla którego tu jestem jest również fakt iż Odra Wodzisław posiada świetnych kibiców!”

Witamy w Odrze!

Udostępnij: