29.kolejka: Zapowiedź

Stadion GOS Marklowice stanie się areną najważniejszego pojedynku dla Odry Wodzisław w tym sezonie. To właśnie ten mecz zdecyduje o tym, czy awansujemy do 4. ligi.

 

Postawić kropkę nad i

Opisując ten sezon, trzeba by było użyć słowa konsekwencja. Oczywiście Duma Wodzisławia popełniała błędy tracąc czasem punkty, ale w większości meczach przeważało poprawne dążenie do celu. Niebiesko-Czerwoni nie przegrali żadnego meczu w lidze. W sobotę staną przed uzyskaniem awansu po długim czasie. Wystarczy zwycięstwo w meczu z Polonią, aby w Wodzisławiu Śląskim otworzono szampany. Czy konsekwencja zostanie podtrzymana również na marklowickim terenie?

 

Jeden organizm

Każdy trener wie o tym, że drużyna powinna być jak jeden organizm. Ekipa złożona przez trenera musi dobrze rozumieć się i tworzyć zgodną jedność, która dopisuje 3 punkty do swej zdobyczy. Takowy organizm o nazwie „Odra” stworzył Ryszard Wieczorek. To jeden zespół, który uzupełnia się. Gdy jednemu członkowi ekipy nie idzie po myśli zastępuje go inny. Wystarczy spojrzeć na listę strzelców. W czasie gdy linia ofensywna nie wykazywała się skutecznością na pomoc przychodzili pomocnicy, a gdy oni mieli „słaby dzień”, nawet blok defensywny potrafił zdobywać bramki. To nie tylko drużyna, to prawdziwa rodzina w skład, której wchodzą również kibice, którzy znacząco wpłynęli na to, że klub nadal istnieje.

 

Sytuacja w tabeli

Odra Wodzisław usytuowała się na pozycji lidera z dobry bagażem punktowym liczącym 78 punktów. Polonia Marklowice znajduje się na 8. miejscu mając na koncie 42 punkty. Nasi sobotni rywale zdobyli 33 gole, a stracili ich 45.

 

Trochę o rywalu

Polonia Marklowice powstała również w 1922 roku. Klub ten stroją barwy żółto-niebieskie. Marklowicka ekipa rozgrywa swoje mecze na Stadionie GOS Marklowice, który liczy 880 miejsc.

 

W sobotę czeka nas ważny pojedynek! To właśnie on może zaważyć na przyszłości naszego klubu, a więc wywalczmy razem ten awans!

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij: