22.kolejka: Zapowiedź

Sobotnim wieczorem w blasku jupiterów odbędzie się kolejne spotkanie ligowe. Odra Wodzisław stanie naprzeciw klubowi Gwiazda Skrzyszów.

 

Ważny etap

Do końca sezonu pozostało 9 kolejek. Aktualnie mamy o 3 punkty więcej niż Unia Turza Śląska. To właśnie najbliższy rozwój sytuacji może odmienić lub polepszyć sytuację Odry Wodzisław w tabeli, co ma szanse znacznie wpłynąć na scenariusz awansu którejś z drużyn. Każdy punkt stał się na wagę złota.

 

Strzelają razem

Gwiazda Skrzyszów nie ma znaczącego lidera jeśli spojrzymy na statystyki zawodników. Najlepszym strzelcem tej ekipy jest Grzegorz Porwoł, który ma na koncie 7 trafień, lecz pozostali jego koledzy z drużyny nie mają o wiele mniej goli. Przykładem jest drugi zawodnik w klasyfikacji strzelców tej drużyny, który strzelił tylko o jedną bramkę mniej od najlepszego egzekutora Gwiazdy. Ponadto aż jedenastu zawodników drużyny ze Skrzyszowa zaliczyło ligowe trafienie. Oznacza to, że na Bogumińską 8 przyjedzie drużyna, a nie indywidualiści.

 

Młodzi pokazali klasę

Grę wodzisławskiej ekipy w ostatnim meczu można ocenić bardzo pozytywnie. Na boisku pojawiło się wielu młodych zawodników w szeregach Odry Wodzisław. Przykładem jest Patryk Antończak, który ma 21 lat. Zawodnik ten był dobrą częścią bloku defensywnego Wieczorka zatrzymując ataki trzecioligowców. Kolejnym młodym graczem występującym we wspomnianym meczu był Mateusz Kasprzyk, który jest o rok młodszy. Jego występ można również ocenić pozytywnie, zwłaszcza w drugiej połowie. Jeden z najlepszych meczów w sezonie zagrał Błażej Szczepanek mający 18 lat. Są to tylko jedni z wielu młodych zawodników, którzy pokazali, że akcent młodości w Odrze to dobry pomysł.

 

Trochę o rywalu

Gwiazda Skrzyszów powstała w 1932 roku. Klub ten stroi kolor biały oraz zielony. Aktualnie sobotni rywale zajmują 12. miejsce. Na swoim koncie nazbierali 26 punktów.

 

Grafika ukazuje statystyki ligowe

 

W sobotę o godzinie 19.00 rozpocznie się kolejny mecz ligowy. Odra Wodzisław będzie miała szansę ponownie zapunktować i utrzymać aktualną sytuację w ligowym rozdaniu. Ostatnie mecze były bogate w ogromne emocje, czy tak będzie również w sobotę? Do zobaczenia!

 

Udostępnij: