Finał Okręgowego Pucharu Polski: Zapowiedź

W środę o godzinie 19.00 na Stadionie Miejskim w Rybniku odbędzie się finał Okręgowego Pucharu Polski. Czeka nas bój o upragnione trofeum.

 

Droga do finału

Pierwszym rywalem klubu Unia Książenice w Okręgowym Pucharze Polski były KS Szczerbice, które drużyna z Książenic pokonała na wyjeździe 6-2. Drugim rozdziałem drogi naszych środowych rywali był pojedynek z klubem Dąb Dębieńsko. Unia wygrała to spotkanie 2-1. Na drodze finalistów stanął też LKS Bełk, który również został pokonany 3-2. Na ostatniej prostej ekipa z Książenic stoczyła bój z MKP Centrum Wodzisław Śląski. Mecz ten Podopieczni Marcina Koczy wygrali po rzutach karnych 5-4. Pierwszy mecz Odry w tych rozgrywkach został rozegrany w Krostoszowicach. Ekipa z Wodzisławia pewnie wygrała ten pojedynek 7-1. W 2. rundzie Okręgowego Pucharu Polski przyszło nam zmierzyć się z Płomieniem Ochojec. Starcie te zakończyło się wynikiem 2-1 dla Odry. Dumę Wodzisławia czekał kolejny test o nazwie „3. runda”. Rywalem naszym była Gwiazda Skrzyszów. Stan meczu po gwizdku kończącym drugą połowę wynosił 1-1 i potrzeba było rzutów karnych, aby wyłonić zwycięzcę. Niebiesko-Czerwoni strzelili o jeden karny więcej od rywali i wygrali 4-3. Ostatnim wyzwaniem czyhającym na podopiecznych Ryszarda Wieczorka był pojedynek przy wodzisławskiej publiczności. Odra Wodzisław wygrała z MKS Czerwionka 4-2. Oba zespoły, aby pojawić się w finale musiały przejść trudną, nieraz krętą drogę. Same zagranie w meczu, który wyłania zwycięzcę pucharu jest czymś wyjątkowym i każdy kto przyczynił się do tej sytuacji zasługuje na wielki szacunek. W Rybniku wystąpią dwa zespoły, które nie są przypadkiem finalistami Okręgowego Pucharu Polski. Czeka nas ciekawy mecz.

 

Kiler powraca

Jeden z najlepszych strzelców rundy jesiennej powrócił. Patryk Dudziński w ostatnim spotkaniu strzelił dwie bramki podwyższając wysoki już wynik. Przypomnijmy, że nasz zawodnik po zakończeniu pierwszej części sezonu miał na koncie 18 trafień. Czy Pan Kiler ponownie zaatakuje w środę?

 

Sytuacja środowych rywali w lidze

Unia Książenice zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 48 oczek. Środowi rywale mają tyle samo punktów, co znajdujący się na drugim miejscu Piast II Gliwice. Bilans drużyny z Książenic wynosi +41. Najlepszym strzelcem finalistów jest Arkadiusz Suchiński mający na koncie 14 bramek.

 

17 kwietnia czeka nas wyjątkowe spotkanie. Historia finałów z całego świata pokazuje, że takie mecze mają swój niezwykły charakter. Zebrani w Rybniku, jak i przed monitorami, ekranami stoczmy razem bój o trofeum, które tak bardzo pragniemy. Niech to będzie nasz dzień!

Udostępnij: