20.kolejka: Zapowiedź

W sobotę przy blasku jupiterów zostanie rozegrane drugie spotkanie u siebie w rundzie wiosennej. Zapowiada się ciekawa starcie. Pierwszy gwizdek o 18.30 na Stadionie Aleja.

 

5 razy gol

Odra Wodzisław w ostatnim starciu zdołała zdobyć aż 5 bramek. Wyjazd ten dodatkowo opiewał w radość, ponieważ przez wydarzenia na innych boiskach Duma Wodzisławia stała się samodzielnym, pewnym liderem. Aktualnie przewaga Niebiesko-Czerwonych nad ligowymi rywalami z Turzy wynosi 3 punkty.

 

Szczepanek w świetnej formie

Błażej Szczepanek w Raciborzu pokazał się bardzo dobrze. Zawodnik słynie już ze świetnych przyjęć oraz z dobrego rozprowadzenia piłki do następnych stref boiska, ale w ostatnim meczu pokazał, że może grać jeszcze lepiej. Na naszym oficjalnym FanPage’u można było przeczytać jego krótką wypowiedź. Zapytany przez klubowego dziennikarza o ocenę jego formy, jak i całej drużyny odpowiedział: „Każdego dnia ciężko pracujemy, aby nasza forma była co raz lepsza i myślę że widać to po ostatnim meczu (…)”. Podopieczni Ryszarda Wieczorka w spotkaniu przeciwko Rafako strzelili aż 5 bramek, to pokazuje, że wszystko idzie w dobrą stronę.

 

Już w nie jednym meczu

Odra Wodzisław nie zagra pierwszy raz w lidze z klubem Naprzód Czyżowice. Ostatnim spotkaniem obu rywali był mecz w ramach 5. kolejki, kiedy Niebiesko-Czerwoni podejmowali na wyjeździe drużynę z Czyżowic. Ekipa z Wodzisławia Śląskiego wygrała to starcie 4-1. Duma Wodzisławia uczestniczyła też w ważnym momencie dla klubu Naprzód Czyżowice. Mowa tutaj o otwarciu czyżowickiego stadionu. Nastąpiło ono przed pierwszym gwizdkiem w meczu 2. kolejki Klasy Okręgowej sezonu 2016/2017. Odra wygrała wtedy 2-1, dzięki bramkom Szydlika oraz Czogalika. Oba kluby mają za sobą wspólną historię rozgrywanych spotkań, czy sobotnia przygoda zapisze się pozytywnie dla podopiecznych Ryszarda Wieczorka?

 

Trochę o rywalu

Naprzód Czyżowice zajmuje 12. miejsce z 23 punktami na koncie. W ostatnim meczu nasi sobotni rywale ulegli na własnym boisku imiennikowi z Borucina 1-2. Barwami klubu z Czyżowic są dwa kolory: czerwony oraz czarny.

 

Sobotni dzień zapowiada się niezwykle interesująco. Przed meczem, o 9.30 otwieramy nasz oficjalny sklep, w którym przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji. Pierwszy gwizdek spektaklu na Alei wybrzmi o 18.30. Gościem tego niebiesko-czerwonego dnia będzie Jerzy Dudek, twarz naszego sponsora Super Bet-u.

 

Udostępnij: