Umowa z Levante U.D. podpisana! (zdjęcia)

Do historycznego wydarzenia doszło dziś w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego (który na czas remontu mieści się budynku Urzędu Miasta), gdzie w obecności Prezydenta Mieczysława Kiecy podpisano umowę o współpracy Odry Wodzisław z hiszpańskim klubem Levante U.D. Podczas pierwszej w historii tego typu uroczystości Odrę reprezentowali wiceprezes, Patryk Gruszka oraz członkowie sztabu szkoleniowego – trenerzy Ryszard Wieczorek, Jacek Gorczyca i Grzegorz Smiatek. Z Półwyspu Iberyjskiego do Polski przybył przedstawiciel Levante U.D. Daniel Pastor. W spotkaniu uczestniczyli także Jorge Fuster Molla, Mario Barrera, jak również przedstawiciele klubów współpracujących z Odrą lokalnie – Wicher Wilchwy, Gwiazda Skrzyszów i Rafako Racibórz.

– Odra Wodzisław jest klubem mocno wpisanym w historię miasta i trudno je sobie wyobrazić bez piłki nożnej. Dlatego Miasto Wodzisław Śląski chciałoby pobłogosławić temu małżeństwu, które za moment zostanie zawarte, aby ta współpraca była na lata i skorzystały na tym dzieci jak i klub seniorski – tytułem wstępu, Prezydent Mieczysław Kieca.

– Umowa, którą dzisiaj podpisaliśmy jest takim szkieletem do tej współpracy. Chcemy zorganizować konferencję z udziałem przedstawiciela hiszpańskiego klubu, która będzie skierowana do naszych lokalnych trenerów. Współpraca ma się opierać głównie na szkoleniu młodzieży. Levante chce również korzystać z naszego zaplecza, które jest ponadprzeciętne jak na polskie warunki – krótko o umowie powiedział Patryk Gruszka, wiceprezes Odry.

Udostępnij: