Skrzyszów – Odra: Nie zwalniamy tempa!

W słoneczne, niedzielne popołudnie Odrę Wodzisław czekał mecz wyjazdowy z Gwiazdą Skrzyszów. Spotkanie 7. kolejki Zina Klasy Okręgowej zgromadziło na kameralny obiekt w pobliskim Skrzyszowie tłumy widzów, co tylko potwierdziło wagę tego piłkarskiego święta dla kibiców. W poprzednich sezonach Niebiesko-Czerwoni dwukrotnie ze starcia z Gwiazdą wracali z jednym punktem, a jak było tym razem?

Pierwsze fragmenty gry to kontrola wydarzeń boiskowych przez podopiecznych Ryszarda Wieczorka. Na początku spotkania kilkukrotnie zdobyć bramkę próbował Patryk Dudziński, ale jego uderzenia były albo zablokowane, albo lądowały w rękach bramkarza Gwiazdy. Następnie mieliśmy groźną akcję Artur Gać – Damian Tarka. Arbiter dopatrzył się jednak pozycji spalonej.

W 21. minucie najlepszą okazję do zdobycia bramki zmarnował nasz najlepszy strzelec w tym sezonie. Sytuacja rozpoczęta przez Piotra Zielińskiego, który posłał dokładną, górną piłkę do wychodzącego na wolne pole Jarosława Wieczorka, Nasz pomocnik bez zastanowienia odegrał do Dudzińskiego, a ten nie trafia do pustej bramki. Chwilę później Dudziński mógł zrehabilitować się, ale jego strzał z „woleja” świetnie obronił golkiper Skrzyszowa parując futbolówkę na rzut rożny. Z narożnika piłkę dośrodkował Wieczorek, a Piotr Szymiczek trafia w poprzeczkę.

Odra przeważała, a zespół gospodarzy w żaden sposób nie potrafił zagrozić bramce strzeżonej przez Marcina Musioła. Jedyny strzał jaki oddali piłkarze Gwiazdy w pierwszej połowie był strzałem bardzo niecelnym.

W drugiej części meczu gra obu drużyn nie uległa zmianie. Odra od pierwszych chwil przejęła inicjatywę i konstruowała akcję skrzydłami. W 53. minucie przy stanie 0:0 zdecydowanie najgroźniejszą sytuację marnują gospodarze. Po błędzie naszego obrońcy jeden z zawodników Skrzyszowa był sam na sam z naszym bramkarzem. Musioł popisał się fenomenalną interwencją i uchronił nas od straty bramki.

Niebiesko-Czerwoni odpowiedzi prawie natychmiast, ale uderzenie Dudzińskiego nieznacznie mija bramkę rywala. Następnie Krzysztof Krzyżok nie trafia strzałem głową po świetnym dośrodkowaniu Błażeja Szczepanka. Następnie sztab szkoleniowy wodzisławian zdecydował się na roszady w składzie i ustawieniu na boisku. W 61. minucie boisko opuścił Piotr Zieliński, a w jego miejsce na murawie zameldował się Mateusz Kasprzyk.

Na efekty nie musieliśmy długo czekać. W 66. minucie po wrzutce Jarosława Wieczorka z rzutu rożnego głową piłkę do siatki ładuje Krzysztof Krzyżok. Euforia na trybunie – Odra prowadzi 1:0.

Pięć minut później widzieliśmy kopię sytuacji po której padła pierwsza bramka. Z rogu dośrodkował Wieczorek i ponownie gola strzela Krzyżok. Tym razem jednak piłkę skierował nogą w kierunku bramki Gwiazdy. Bramkarz bez szans – 2:0 dla Odry.

Dwubramkowa przewaga wprowadziła większy spokój w grze Niebiesko-Czerwonych. Nastąpiły dwie zmiany w składzie. Na boisku w miejsce Damiana Tarki i Piotra Górnickiego pojawili się Kacper Malinowski i Patryk Antończak.

Niewiele musieliśmy czekać na kolejne trafienie wodzisławskiej Odry. Ledwo wprowadzony na murawę Kacper Malinowski – po otrzymaniu doskonałego podania od Patryka Dudzińskiego – urwał się obrońcom i stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Nasz niebywale szybki zawodnik zachował zimną krew i pewnie ustalił wynik meczu na 3:0 dla Odry.

Do końca spotkania niewiele wydarzyło się na murawie i arbiter zakończył mecz. Wodzisławianie licząc mecze pucharowe zwyciężają siódmy raz z rzędu!  Z niecierpliwością oczekujemy następnej kolejki ligowej. Za tydzień na Bogumińską przyjeżdża Granica Ruptawa. Początek sobotniego meczu o godzinie 18:00. Już teraz zapraszamy na mecz!

Zobacz galerię zdjęć.

Gwiazda Skrzyszów 0:3 Odra Wodzisław
66′ 71′ Krzyżok Krzysztof, 80′ Malinowski Kacper

Gwiazda Skrzyszów: Wątroba Szymon – Mołdrzyk Paweł, Hudek Bartosz, Lubszczyk Bartosz, Mitko Rafał (52′ Sikora Jakub), Stabla Mirosław, Oślizło Krzysztof, Oślizło Wojciech /kapitan/ (75′ Szczerbiak Michał), Szuła Karol, Woźnica Mateusz (70′ Porwoł Grzegorz), Baranek Kamil (82′ Łozowski Mateusz)
Trener: Chrobok Kamil

Odra Wodzisław: Musioł Marcin – Górnicki Piotr /kapitan/ (77′ Antończak Patryk), Gać Artur, Szczepanek Błażej (83′ Czogalik Rafał), Zieliński Piotr (61′ Kasprzyk Mateusz), Niemyjski Adam, Dudziński Patryk, Tarka Damian (73′ Malinowski Kacper), Krzyżok Krzysztof, Wieczorek Jarosław, Szymiczek Piotr
Trener: Wieczorek Ryszard

Sędzia: Markiewicz Adrian (Katowice)