PP: Radziejów – ODRA 1:6

W dniu wczorajszym został rozegrany mecz drugiej rundy Okręgowego Pucharu Polski, w którym Odra Wodzisław zmierzyła się na wyjeździe z MKS 32 Radziejów-Popielów. O awans do kolejnej rundy Niebiesko-Czerwoni walczyli z zespołem również występującym w 3. grupie Zina Klasy Okręgowej. W obu wyjściowych jedenastkach brakowało kilku zawodników, którzy mieszczą się w pierwszym składzie w rozgrywkach ligowych. W drużynie Odry wolne dostali między innymi Piotr Górnicki, Rafał Czogalik, Damian Tarka czy Łukasz Sell.

Od początku spotkania Odra kontrolowała grę, a swoją pierwszą szansę stworzyła w 5. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła na strzał głową zdecydował się jeden z podopiecznych Tomasza Włoki, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Kilkanaście minut później z rzutu wolnego próbował Błażej Radler, jednak minimalnie niecelnie. W odpowiedzi gospodarze marnują doskonałą okazję do objęcia prowadzenia. Po długiej piłce posłanej w okolice dwudziestego metra widzieliśmy starcie napastnika Radziejowa z naszym obrońcą, z którego górą wyszedł zawodnik miejscowych, ale jego uderzenie minęło światło bramki Kamila Zemanka. W 27. minucie jeden z ofensywnych piłkarzy Odry został sfaulowany przed polem karnym, a do egzekwowania stałego fragmentu gry podszedł ponownie Błażej Radler. Precyzyjne uderzenie przy bliższym słupku bramkarza, który nie zdołał skutecznie interweniować sprawiło, że na tablicy wyników pojawił się rezultat 1:0. Odra poszła za ciosem i chwilę później na 2:0 bramkę zdobył Grzegorz Gojny. W 40. minucie spotkania na strzał z dystansu zdecydował się Emanuel Markiewicz. Piłka była poza zasięgiem rąk Michała Rudnego i mieliśmy już 3:0 dla wodzisławskiej Odry. Festiwal strzelecki w pierwszej odsłonie trwał w najlepsze. W 42. minucie futbolówkę przejął Grzegorz Gojny, który natychmiast podał ją do lepiej ustawionego Mateusza Kondziołki. Ten bez wahania pewnie uderzył z lewej strony, zaliczając tym samym premierowe trafienie w barwach Odry. W pierwszej akcji po wznowieniu gry ze środka boiska gospodarze zdecydowali się na strzał rozpaczy zza pola karnego. Po uderzeniu Łukasza Sobali fatalny w skutkach kiks popełnił debiutujący w bramce Odry Kamil Zemanek – piłka wyleciała mu z rąk i wpadła do siatki.

Po przerwie – która ze względu na naprawę siatki w jednej z bramek trwała nieco dłużej niż regulaminowe 15 minut – gra nadal toczyła się pod dyktando wodzisławian. W 49. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Mateusz Kondziołka. Przedarł się przez zawodników Radziejowa, którzy próbowali za wszelką cenę odebrać mu piłkę i uderzył z pogranicza pola karnego. Futbolówka odbijając się od poprzeczki wpadła do siatki – 5:1. Kwadrans później powtarza się wydarzenie, które miało miejsce w pierwszej części meczu. Ponownie po faulu na naszym zawodniku do wykonania rzutu wolnego podszedł Błażej Radler. Strzał sprawił wiele kłopotów golkiperowi gospodarzy. Michał Rudny wypuścił piłkę, do której dopadł Grzegorz Gojny i głową skierował do bramki. W późniejszym okresie gra Niebiesko-Czerwonych nie była już taka porywająca, lecz nadal tworzyła zagrożenie bramki Radziejowa. W 86. minucie jeden z naszych piłkarzy ponownie, tym razem po strzale z dystansu trafił w poprzeczkę. W samej końcówce meczu nonszalancką grę Odry w obronie wykorzystaliby gospodarze. Po stracie piłki w sytuacji sam na sam z bramkarzem Odry stanął grający trener Radziejowa Krzysztof Błędowski. Jego uderzenie obronił Kamil Zemanek, a dobitka wylądowała poza boiskiem. W drugiej połowie w zespole Odry zadebiutował Szymon Zbieszczyk, którego występ możemy ocenić pozytywnie. Szesnastoletni pomocnik był najniższy na boisku, ale swoją walką czy rozgrywaniem piłki w środku pola udowodnił, że „będą z niego ludzie”.

Materiał video

MKS 32 Radziejów-Popielów 1:6 Odra Wodzisław
43′ Sobala Łukasz – 27′ Radler Błażej, 32′, 56′ Gojny Grzegorz (2), 40′ Markiewicz Emanuel, 42′, 49′ Kondziołka Mateusz (2)

MKS 32 Radziejów-Popielów: Rudny Michał – Cyran Krzysztof (46′ Piechaczek Przemysław), Kudzielko Dawid, Pokorny Rafał (46′ Dzierżęga Łukasz), Kasprzak Szymon, Kowalczyk Tomasz, Bernacki Damian, Bukowiec Filip, Błanik Łukasz (46′ Błędowski Krzysztof), Materski Arkadiusz, Sobala Łukasz /kapitan/ (65′ Pawlas Szymon)
Trener: Błędowski Krzysztof

Odra Wodzisław: Zemanek Kamil – Nowak Damian, Konopka Grzegorz, Radler Błażej /kapitan/, Kopacz Jakub, Wasik Mateusz, Krause Michał, Markiewicz Emanuel (46′ Zbieszczyk Szymon), Kondziołka Mateusz (76′ Ślesiński Arkadiusz), Sienkiewicz Michał (46′ Obrębski Łukasz), Gojny Grzegorz (64′ Paszek Marcin)
Trener: Włoka Tomasz

Żółte kartki: Bernacki, Kasprzak (obaj Radziejów) – Kondziołka, Krause (obaj Odra)

Sędzia: Kania Janusz (Rybnik)