Podczas meczu zbieramy dla Oliwii

Podczas pierwszego meczu rundy wiosennej na stadionie odbędzie się nie tylko piłkarskie święto, ale także zbiórka dla chorej Oliwii. Wszystkie stoiska gastronomiczne oraz inne atrakcje, które spotkacie w okolicach trybun, przekażą cały utarg na leczenie młodej wodzisławianki.

Oliwka miała zaledwie 8 lat kiedy przeszła do historii polskiej medycyny. W środę, 21 stycznia 2015 roku została najmłodszym chorym na mukowiscydozę biorcą płuc w Polsce. Transplantację płuc otrzymała w Wiedniu w Klinice AKH. Jej droga po nowe płuca nie była jednak prosta. Niestety, w lutym 2017 roku – niemal dokładnie 2 lata po transplantacji – pojawiły się komplikacje: organizm zaczął odrzucać przeszczepione płuca, pojawiła się cukrzyca, niewydolność nerek i nadciśnienie. Rozpoczęła się ponowna walka o zdrowie i życie dziewczynki. Obecnie Oliwka od kilku tygodni przebywa w Klinice AKH w Wiedniu – każdy dzień jej leczenia to koszt około 1166 euro. Kończą się pieniądze, jakie udało się zgromadzić jej rodzicom na subkoncie w Polskim Towarzystwie Walki z Mukowiscydozą. Dziecko potrzebuje co najmniej 50 000 euro na dalszą możliwość leczenia w ośrodku, który już raz ocalił jej życie.

Pomóc możliwa również poprzez zbiórkę na portalu Pomagam.pl – http://pomagam.pl/rvkuaomz

Początek sobotniego spotkania z Rafako Racibórz o godzinie 17:00 przy Bogumińskiej 8. Aby uniknąć kolejek w kasach zachęcamy do wcześniejszego przybycia na stadion. Zapraszamy!

Udostępnij: