6. mecz kontrolny

Odra Wodzisław
3 - 1
Górnik 09 Mysłowice
6 lutego 2021 - 10:00 Nieboczowy Mecz Kontrolny 6. mecz kontrolny

 

Odra Wodzisław pokonała 3:1 Górnik 09 Mysłowice w szóstym meczu kontrolnym i zaliczyła trzecie zwycięstwo z rzędu w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. 

Pierwsza na prowadzenie w tym spotkaniu wyszła Odra Wodzisław, po tym jak jeden z zawodników naszego klubu doskonale zachował się w polu karnym i strzałem głową wyprowadził nas na prowadzenie. Rywale zdołali jednak odpowiedzieć, po sprytnym uderzeniu z rzutu wolnego, po którym piłka przetoczyła się pod murem i wpadła do bramki strzeżonej przez Michała Antkowiaka. Odra przez następne minuty próbowała podwyższyć prowadzenie, ale akcje bardzo aktywnego w tym meczu Tarki oraz Tabali nie kończyły się bramkami. Na przerwę schodziliśmy z remisem. W drugiej połowie zobaczyliśmy na boisku wiele nowych twarzy. Jedną z nich był Patryk Dudziński, który w przeciągu kilku minut zdobył dwie bramki i podwyższył nasze prowadzenie. Doskonałą sytuację do zdobycia kolejnej bramki miał Daniel Podbioł, ale przegrał pojedynek z bramkarzem w dogodnej sytuacji. Ostatecznie Odra wygrywa 3:1 i zalicza trzecie zwycięstwo z rzędu w meczach kontrolnych.

 

Skład Odry: Antkowiak (51′ Kacperski), Zawodnik testowany (51′ Białas), Krzyżok (51′ Sadio) , Zawodnik testowany (71′ Danieluk), Woś (71′ Chatys), Jary (51′ Kłosek), Zdunek (51′ Rosiak), Wodecki (51′ Dudziński), Tarka (51′ Pryka), Zawodnik testowany (51′ Zieliński), Tabala (51′ Podbioł)

 

– Bardzo przydatny pojedynek, pokazał jak ważna jest mocna, cała kadra. Coś nie idzie z różnych przyczyn, wskakuje następny, aby pomoc drużynie i to robi. Drużyna z Mysłowic dobrze wpasowała się w nasz styl treningu, mogliśmy wykonywać zadania które trenujemy na co dzień, chcieli rozgrywać, podchodzili wysokim pressingiem, silni fizycznie. Na tym nam zależy, żeby radzić sobie w takich sytuacjach. Dla mnie pozytywny akcent, bo po 3 tygodniowej kontuzji stopy, mogłem porywalizować – powiedział po meczu Krzysztof Krzyżok.

 

Kolejny mecz kontrolny Odra rozegra 13.02,  kiedy to zmierzy się z ROW-em Rybnik.