13. kolejka: Zapowiedź

W najbliższą sobotę, 27 października Odrę Wodzisław czeka wyjazdowe spotkanie 13. kolejki Zina Klasy Okręgowej z Przyszłością Rogów.

Rogów jeszcze niezdobyty
Drużyna Przyszłości podejmowała już na własnym boisku Odrę, ale ani razu nie udało się wodzisławianom przywieźć z tego ciężkiego terenu kompletu punktów. W sobotę podopieczni Ryszarda Wieczorka staną więc przed szansą odniesienia pierwszego w historii zwycięstwa Odry w rywalizacji na rogowskiej ziemi.

Murowany faworyt?
Niebiesko-Czerwoni, to wiceliderzy trzeciej grupy katowickiej „okręgówki”. Ekipa z Wodzisławia traci punkt do lidera i jednocześnie ma wielką przewagę nad zajmującym trzecią lokatę, zespołem Naprzodu Borucin. Nasi sobotni rywale zajmują 15. miejsce z tylko jednym zwycięstwem na swoim koncie. Rogowianie wygrali 4:2 z KS Kornowac.

Wzmocnieni goście
Do szerokiej kadry Odry Wodzisław dołączył niedawno Dawid Janczyk. W czwartek został prawnie zarejestrowany i nic nie stoi na przeszkodzie aby wystąpił w sobotnim meczu. Czy trener Ryszard Wieczorek wraz ze sztabem szkoleniowym zdecyduje się na wpuszczenie na boisko nowego napastnika?

O rywalu
Klub Sportowy Przyszłość Rogów powstał w 1933 roku. Ma na swoim koncie występy między innymi w 3. lidze. Stadion w Rogowie przy ulicy Sportowej, na którym zostanie rozegrany sobotni mecz posiada łącznie 2000 miejsc, w które wchodzi liczba 658 krzesełek. Barwami Przyszłości są trzy kolory: niebieski, czerwony oraz żółty.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 14:00 w Rogowie przy ulicy Sportowej 1. Liczymy na Wasze wsparcie!

Zestaw par 13. kolejki
Sobota 27 października
Przyszłość Rogów – Odra Wodzisław
Granica Ruptawa – LKS 1908 Nędza
Naprzód Syrynia – Rafako Racibórz
Polonia Marklowice – Naprzód Borucin
Niedziela 28 października
Silesia Lubomia – Naprzód Czyżowice
Forteca Świerklany – Gwiazda Skrzyszów
KS Kornowac – Czarni Gorzyce
Unia Turza Śląska – LKS Krzyżanowice

Stowarzyszenie Sympatyków Odry Wodzisław organizuje wspólny wyjazd samochodowy na piłkarskie spotkanie w Rogowie. Zbiórka kibiców zaplanowana jest na godzinę 13:12 przy Stadionie Aleja. Zachęcamy do wspólnego udania się na mecz oraz wspierania dopingiem drużynę wodzisławskiej Odry!

Udostępnij: