6. kolejka: Zapowiedź

W sobotę, 8 września o godzinie 18.00 na Stadionie Aleja znów będzie głośno! Odra Wodzisław zmierzy się z LKS Czarni Gorzyce w meczu 6. kolejki Zina Klasy Okręgowej.

Mecz drużyn z pierwszej dziesiątki
Oba zespoły zajmują miejsca znajdujące się w pierwszej dziesiątce. Sobotni rywal Odry umiejscowił się na 6. pozycji posiadając 9 punktów. Na swoim koncie ma trzy zwycięstwa oraz dwie porażki. Ekipa z Wodzisławia zanotowała cztery zwycięstwa oraz jeden remis, co ostatecznie daje im 3. lokatę w tabeli.

Możliwość objęcia fotela lidera
Dzień po spotkaniu Odry z gorzyckim beniaminkiem odbędzie się mecz pomiędzy aktualnym liderem, a wiceliderem. Jeżeli w tej rywalizacji padnie remis, a Duma Wodzisławia wygra w sobotę, wtedy wodzisławianie obejmą fotel lidera. Podczas zrównania się liczbą punktów, bilans bramek przeważy na stronę Odry.

Ambicja zawodników Odry
W wywiadach udzielonych przez piłkarzy wodzisławskiej drużyny możemy usłyszeć słowa świadczące o ambicji całego zespołu. Patryk Dudziński po zwycięstwie z Rafako Racibórz powiedział: „(…) Uważam, że zagraliśmy dobry mecz, ale możemy grać jeszcze lepiej. W końcu jesteśmy grupą ambitnych ludzi. (…)” (cały wywiad tutaj).

Również w wypowiedzi młodego Kacpra Malinowskiego można było odnieść podobne wrażenie, że drużyna stworzona przez Ryszarda Wieczorka jest bardzo ambitna. Piłkarz z dwoma siódemkami na plecach wypowiedział się takimi słowami po spotkaniu z Naprzodem Czyżowice: „(…) Takie rzeczy na pewno dają motywację do dalszego działania. Jako drużyna czeka nas jeszcze wiele ciężkiej pracy, bo wiem, że stać nas na wiele więcej patrząc na to jakich zawodników mamy w składzie oraz na warunki jakie mamy do rozwoju. (…)” (cały wywiad tutaj)

Z takim, ambitnym nastawieniem zespołu kibice mogą być spokojni, że Odra nie zwolni tempa oraz nie zatrzyma się w rozwoju.

Mur, a nie bramkarz między słupkami
Marcin Musioł ma za sobą świetne spotkanie. Na czyżowickiej murawie wielokrotnie popisał się bardzo dobrymi interwencjami uchraniając nasz zespół od utraty bramki. Jego wysoka forma może być kluczowa w sobotnim meczu z klubem Czarni Gorzyce.

Sobotni rywal
Czarni Gorzyce liczy sobie 94 lata. Barwami tego klubu są cztery kolory: czarny, zielony, czerwony oraz biały. Klub z Gorzyc jest beniaminkiem w naszej lidze. Wywalczyli awans zajmując pierwsze miejsce z dorobkiem 76 punktów wygrywając 24 razy w zeszłym sezonie raciborskiej A klasy.

Obiekt przy Bogumińskiej 8 jest szeroko otwarty dla każdego. Przyjdź, podziwiaj, dopinguj, spędź świetnie czas z setkami kibiców. Do zobaczenia!

Informacje o biletach i karnetach
Pamiętajcie, kobiety i dzieci do lat 7 na domowe mecze Odry Wodzisław wchodzą za darmo!

Zestaw par 6. kolejki
Sobota 8 września
Odra Wodzisław – Czarni Gorzyce
LKS 1908 Nędza – Naprzód Syrynia
Przyszłość Rogów – Silesia Lubomia
Polonia Marklowice – KS Kornowac
LKS Krzyżanowice – Granica Ruptawa
Rafako Racibórz – Naprzód Czyżowice
Niedziela 9 września
Unia Turza Śląska – Forteca Świerklany
Naprzód Borucin – Gwiazda Skrzyszów

Udostępnij: