Wygrana na zakończenie sezonu!

• 16 czerwca 2022
  • 0
  • 859 Wyświetleń

To było bardzo udane zakończenie sezonu! Odra Wodzisław pokonała 1:0 Polonię Bytom w ostatnim meczu tego sezonu rozgrywek III ligi. Duma Wodzisławia tym samym zaliczyła swoje pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie w rundzie wiosennej.

Trener Ryszard Wieczorek postanowił dokonać jednej zmiany w wyjściowym składzie w stosunku do ostatniego spotkania z Foto-Higieną Gać. Do jedenastki wskoczył Szymon Kalisz, który zastąpił Maksyma Niemca, który nie znalazł się w meczowej kadrze. Zawodnicy Odry od początku meczu grali bardzo odważnie i regularnie niepokoili bramkarza gości. Polonia starała się odpowiedzieć, ale pewnymi interwencjami popisywał się Artur Sip. W jednej ze sytuacji przydarzył mu się jednak poważny błąd. Źle wyprowadzona piłka, została przejęta przez gracza gości i wyłożona niemal na pustą bramką do jednego z kolegów, którego uderzenie na bramkę zatrzymał, doskonale interweniujący na linii bramkowej, jeden z piłkarzy Niebiesko-Czerwonych. Ostatecznie do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic szczególnego i na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym remisem. W przerwie meczu na murawie, jak to ma miejsce przy okazji każdego domowego spotkania, oglądaliśmy konkurs rzutów karnych z udziałem kibiców oraz pokazowy mecz młodych zawodników z akademii.

Druga połowa doskonale rozpoczęła się dla zawodników Odry. Zgrana zespołowa akcja, piłka dośrodkowana z lewej strony pola karnego na dalszy słupek, a tam idealnie głowę do piłki przyłożył Wojciech Wenglorz, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Duma Wodzisławia szukała okazji do zdobycia drugiego gola, ale wodzisławianom brakowało wykończenia. O mały włos kibice zgromadzeni na stadionie, byli świadkami gola sezonu, ale piłka po strzale ekwilibrystyczną przewrotką jednego z naszych piłkarzy, wylądowała tylko na spojeniu. Polonia desperacko szukała odpowiedzi, ale ich starania spełzły na niczym. Ostatecznie gospodarze zdołali dowieźć wynik do końca meczu i tym samym wygrali swoje pierwsze domowe spotkanie w rundzie wiosennej, przełamując niemoc na Stadionie Aleja. To był naprawdę emocjonujący sezon, pełen wzlotów i upadków, ale najważniejsze, że Odra Wodzisław w przyszłym sezonie będzie występowała w rozgrywkach III ligi, a sezon 2021/22 oficjalnie zakończyła na 11. miejscu w tabeli.

Odra Wodzisław 1:0 Polonia Bytom

1:0 Wojciech Wenglorz 48′

Odra Wodzisław: Sip, Kruppa, Krzyżok, Flak, Radzewicz, Zdunek, Gać, Kalisz (Rycka 88′), Borek (Żelazowski 88′), Wenglorz, Czuban (Piejak 78′)