• 19 sierpnia 2021
  • Po meczu
  • 3
  • 2058 Wyświetleń

Odra Wodzisław pokonała 2:0 Wartę Gorzów Wielkopolski po dublecie Kamila Chilińskiego i zaliczyła pierwszą wygraną w rozgrywkach III ligi.

W pierwszych minutach meczu oba zespoły miały problemy ze stworzeniem sobie groźnych sytuacji bramkowych, przez co do 20. minuty bramkarze obu zespołów byli praktycznie bezrobotni. Pierwszy groźny sygnał ze strony drużyny gospodarzy nadszedł w 29. minucie, kiedy to jeden z piłkarzy Warty oddał groźny strzał zza pola karnego po którym piłka odbiła się od poprzeczki bramki strzeżonej przez Michała Antkowiaka. Minutę później gospodarze po raz kolejny przeprowadzili groźną okazję, ale świetnie zachował się Michał Antkowiak, który uchronił nas przed stratą bramki.
Dosłownie kilkadziesiąt sekund później szansę miała Odra, ale tym razem to bramkarz gospodarzy popisał się doskonałą paradą. Tuż przez zakończeniem pierwszej połowy Kamil Chiliński wykorzystał zamieszanie w polu karnym Gorzowian i pięknym strzałem głową wyprowadził Odrę na prowadzenie. Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęła Odra. Dobrą szansę miał Krzysztof Krzyżok, który dobrze znalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale jego strzał głową pewnie wyłapał bramkarz. Przez kolejne minuty Odra tworzyła sobie kolejne okazje do podwyższenia prowadzenia, ale brakowało skutecznego wykończenia. W 66. minucie gospodarze dali o sobie znać i o mały włos nie doprowadzili do wyrównania, ale Wojciech Wenglorz wybił piłkę sprzed linii bramkowej i uratował Odrę przed stratą bramki. W 75. minucie gry Kamil Chiliński przeprowadził kapitalny rajd w pole karne rywali i płaskim strzałem podwyższył nasze prowadzenie w tym meczu. Do końca meczu wynik i nie uległ zmianie i tym samym Odra Wodzisław zalicza pierwsze trzy punkty w tym sezonie, pokonując na wyjeździe Wartę Gorzów Wielkopolski.

Skład: Antkowiak, Wenglorz, Lalko, Krzyżok, Dzierbicki, Musiolik (Białas 60′), Zdunek, Wodecki, Mielczarek (Tarka 55′), Borek, Chiliński