Odra – Czerwionka: Jesteśmy w finale!

Jesteśmy w finale! Triumf Odry Wodzisław mogli oglądać kibice zebrani w sobotni dzień na Stadionie Aleja. Podopieczni Ryszarda Wieczorka wygrali w półfinale Okręgowego Pucharu Polski 4:2 z MKS Czerwionka.

Od pierwszego gwizdka zawodnicy gości pokazali, że nie zamierzają przegrać tego spotkania. Po kilku minutach przeszli do wysokiego pressingu, ale skupienie wodzisławskich defensorów doprowadziło do braku straty bramki. W 9. minucie Damian Tarka zagrał w berka z rywalami, którzy zostali oszukani przez jego walory szybkościowe. Niestety finalnie akcja ta nie zakończyła się golem. Piłka po strzale naszego skrzydłowego przeleciała obok bramki. W 15. minucie goście podeszli bliżej bramki strzeżonej przez Karola Wacławca, ale te posunięcie nie przyniosło im trafienia.

W 22. minucie po dobrej akcji gospodarzy arbiter tego spotkania wskazał na narożnik boiska. Świetne dośrodkowanie otrzymał Patryk Dudziński, który bez problemu umieścił głową piłkę w siatce. 1:0 dla Odry.

Duma Wodzisławia próbowała przez następne minuty podwyższyć prowadzenie, ale goście również nie odpuszczali. Wymianie ciosów koniec dał Damian Tarka w 41. minucie. Świetną asystą przy tym golu popisał się Alexander Turkson, który posłał idealne podanie w środek pola karnego. W pierwszej połowie nie padło więcej bramek, a na tablicy widniał wynik 2:0.

W drugiej odsłonie tego półfinału nasi rywale ponownie ruszyli do przodu. Przeformowali szyki obronne Odry i próbowali zdobyć trafienie kontaktowe. Podczas 51. minuty piłkę ręką dotknął w polu karnym zawodnik Odry, co skutkowało rzutem karnym dla graczy MKS’u Czerwionka. Goście wykorzystali szansę i strzelili bramkę kontaktową. Do siatki trafił kapitan, Piotr Bysiec.

Dziesięć minut później Duma Wodzisławia odpowiedziała. Cios rywalom bardzo ładnym uderzeniem wymierzył nasz najlepszy strzelec, Patryk Dudziński.

W 72. minucie, po fenomenalnej asyście Dudzińskiego i instynktownym wyjściu do piłki pomiędzy obrońcami drużyny gości, prowadzenie podwyższył Alex Turkson. Na tablicy widniał wynik 4:1.

Pod koniec meczu Karol Wacławiec niefortunnie sfaulował przeciwnika we własnym polu karnym. Obaj zawodnicy ucierpieli przy tym starciu, a sędzia zawodów wskazał po raz kolejny na „wapno”. MKS Czerwionka takich sytuacji nie marnuje i po raz drugi strzela dziś w ten sposób bramkę. Naszego golkipera ponownie pokonał Piotr Bysiec.

Po kilku minutach sędzia zakończył mecz. Zwycięstwo 4:2 gwarantuje wodzisławskiej Odrze występ w meczu finałowym! Przeciwnika poznamy w dniu jutrzejszym, a decydujące starcie o Okręgowy Puchar Polski odbędzie się w przyszłym roku.

Zobacz galerię zdjęć (cz. 1)!

Zobacz galerię zdjęć (cz. 2)!

Zobacz materiał video!

Odra Wodzisław 4:2 MKS Czerwionka
23′, 62′ Dudziński Patryk, 43′ Tarka Damian, 72′ Turkson Alexander – 51′ (k), 87′ (k) Bysiec Piotr

Odra Wodzisław: Wacławiec Karol – Gać Artur /kapitan/, Antończak Patryk (65′ Niemyjski Adam), Dudziński Patryk, Krzyżok Krzysztof, Szczepanek Błażej, Szymiczek Piotr, Tarka Damian (78′ Malinowski Kacper), Turkson Alexander (75′ Zieliński Piotr), Wieczorek Jarosław (84′ Kasprzyk Mateusz), Zganiacz Mariusz
Trener: Wieczorek Ryszard

MKS Czerwionka: Wilczewski Paweł – Horny Mariusz, Reguła Mariusz (46′ Bajura Sebastian), Flis Bartłomiej, Szymura Robert, Stopa Maciej (33′ Idziaszek Kacper), Bysiec Piotr /kaptian/, Małachowski Artur (77′ Adamkowski Rafał), Kowalski Szymon (61′ Majorczyk Patryk), Jezierski Szymon
Trener: Sowisz Piotr

Sędzia: Grobelny Wiesław (Rybnik)