14. kolejka: ODRA – Krzyżanowice 1:1

W niedzielę, 12 listopada przy Bogumińskiej rozegrano jubileuszowe spotkanie z okazji 760-lecia istnienia Wodzisławia Śląskiego. Akcja #760SercDlaDumyMiasta zgromadziła tłumy kibiców na Stadionie Aleja by wspólnie oglądać i dopingować zmagania Odry Wodzisław z LKS Krzyżanowice. Chwilę przed godziną 17:00 obie drużyny w asyście młodzieżowych zespołów Odry wyszły na murawę. W jedenastce Tomasza Włoki zabrakło pauzującego za żółte kartki – doświadczonego występami na boiskach ekstraklasowych – Błażeja Radlera.

Pierwsze zagrożenie pod bramką było autorstwa Niebiesko-Czerwonych. Damian Tarka nie zdołał jednak pokonać dobrze spisującego się przez większość spotkania Romana Bindacza. Choć pierwsza próba była nieudana to chwilę później Odra objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Sebastiana Markiewicza i strzale głową Tarki na tablicy świetlnej pojawił się rezultat 1:0. Od tego momentu goście zaczęli śmielej atakować na bramkę Kamila Zemanka. Krzyżanowice zdołały wyrównać osiem minut później, a strzelcem gola okazał się kapitan, Radosław Żbikowski. Przed zejściem zawodników do szatni mieliśmy na boisku jeszcze kilka ciekawych sytuacji. Najpierw po uderzeniu głową Marcina Paszka piłka odbiła się od słupka i wyszła poza boisko. Następnie wodzisławianie zdobywają bramkę, ale katowicki arbiter Zbigniew Szymanek dopatrzył się przewinienia i gola nie uznał. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W przerwie meczu na licznie zgromadzonych widzów czekał tradycyjny konkurs rzutów karnych. Siedmiu śmiałków miało okazję wyjść na murawę i spróbować swoich sił z „wapna”. Jednym poszło lepiej, drugim troszkę gorzej, ale wszyscy wiemy, że liczy się tutaj przede wszystkim dobra zabawa.

Po zmianie stron gra obu drużyn różniła się od tej jaką prezentowali w pierwszej części meczu. Grząskie boisko oraz obficie padający deszcz sprawiał wiele kłopotów w konstruowaniu klarownych sytuacji. Drużyna z Krzyżanowic postanowiła skupić się na szczelniejszej obronie, a akcje ofensywne kreować głównie z kontry. W wielu sytuacjach sędzia musiał przerywać spotkanie i upominać graczy obu ekip, którzy grali bardzo ostro. Widzieliśmy również 4 żółte kartki – w tym jedna dla zawodnika Odry. Zdecydowanie największe zagrożenie pod własną bramką stworzyli sobie goście sami. Wprawdzie jedyny – ale mógł się zakończyć fatalnie w skutkach – popełnił błąd bramkarz Krzyżanowic. Nieumiejętnie wybitą przez niego piłkę przejął Marcin Paszek, który następnie zdołał minąć obrońcę i oddać strzał. Niestety niecelny… W końcówce w sporym zamieszaniu po jednym z rzutów rożnych Odra mogła objąć w końcu prowadzenie, ale jeden z graczy fatalnie przestrzelił. Zawody zakończyły się podziałem punktów.

Odra Wodzisław od sześciu meczów jest niepokonana, a w najbliższą sobotę udaje się na przedostatnie w tym roku spotkanie wyjazdowe. Tym razem jedziemy do Jastrzębia Zdrój, by zmierzyć się z tamtejszym zespołem Granicy Ruptawa.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję #760SercDlaDumyMiasta. Wygrać na boisku tym razem się nie udało, ale pomimo tego uważamy, że wspaniale wspólnie świętowaliśmy jubileusz 760-lecia istnienia Wodzisławia Śląskiego oraz 95-lecia Odry. W przerwie meczu, w momencie zaprzestania przez nas sumowania ilości zgromadzonych na stadionie widzów klikacze wskazywały łączną liczbę 876! Cel został osiągnięty, ale wiemy, że w drugiej połowie na Bogumińską dotarło jeszcze kilkunastu/kilkadziesięciu kibiców dlatego przyjmujemy oficjalną frekwencje na poziomie 900.

Skrót meczu

Odra Wodzisław 1:1 LKS Krzyżanowice
13′ Tarka Damian – 21′ Żbikowski Radosław

Odra Wodzisław: Zemanek Kamil – Górnicki Piotr /kapitan/, Przydatek Krzysztof, Markiewicz Sebastian, Markiewicz Emanuel (81′ Krause Michał), Krzyżok Krzysztof, Gać Artur, Tarka Damian (81′ Nowak Damian), Kondziołka Mateusz (72′ Kopacz Jakub), Ślesiński Arkadiusz (60′ Gojny Grzegorz), Paszek Marcin