Sparing: ODRA – Polonia 4:1 (relacja i galeria zdjęć)

W dniu wczorajszym na boisku Gosław Sport Center został rozegrany ostatni mecz kontrolny w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu. Przeciwnikiem wodzisławskiej Odry był młodzieżowy zespół Polonii Bytom, który na co dzień występuje w 1 lidze wojewódzkiej juniorów. W barwach Odry wystąpili między innymi Damian Tarka, Karol Wacławiec, Krzysztof Przydatek, Błażej Radler, Emanuel Markiewicz, Rafał Czogalik, Artur Gać, Piotr Górnicki, Mateusz Kondziołka oraz Łukasz Sell.

Wodzisławianie szybko wyszli na prowadzenie. W 5. minucie spotkania jeden z naszych zawodników wykorzystał błąd obrony i uciekł samotnie prawą stroną – stając w końcu oko w oko z bramkarzem. Golkiper gości nie zdołał sparować mocnego uderzenia i piłka wylądowała w siatce. W późniejszym okresie gry mieliśmy fragmenty przewagi Polonii oraz strzał z rzutu wolnego, jednak około metra nad bramką. W 25. minucie spotkania podwyższyliśmy prowadzenie za sprawą testowanego zawodnika. Szybka kontra oraz wymiana podań pomiędzy Górnickim a Sellem, który w całej akcji bramkowej zaliczył asystę. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się nasz kolejny testowany zawodnik i mieliśmy już prowadzenie 3:0.

W drugiej odsłonie meczu w obu jedenastkach nastąpiło wiele zmian, ale pierwszą groźną akcję stworzyła Odra. Po zamieszaniu przed polem karnym jeden z zawodników oddał mocne uderzenie z dystansu. Opadająca futbolówka uderzyła poprzeczkę. Następnie mogliśmy zaobserwować składną, kombinacyjną akcję „na jeden kontakt” przeprowadzoną prawą stroną, zakończoną niestety strzałem wysoko nad bramką. W końcówce meczu pięknym uderzeniem z dystansu popisał się wczorajszy solenizant – Błażej Radler. Piłka po jego strzale wylądowała w siatce, powiększając tym samym prowadzenie wodzisławskiej Odry. Chwilę później drużyna gości – wykorzystując nieuwagę oraz rozkojarzenie naszych obrońców – zdobyła bramkę honorową. Przejęcie piłki w środku pola oraz kilka szybkich podań zdołało rozmontować naszą obronę. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Odry Wodzisław 4:1.