16. kolejka: ODRA – Rafako 0:0

Po długiej przerwie zimowej w końcu powróciły rozgrywki klasy okręgowej. W pierwszym tegorocznym spotkaniu o punkty nasza drużyna zmierzyła się z Rafako Racibórz. Goście pod wodzą byłego piłkarza oraz trenera Odry – Grzegorza Jakosza – przyjechali do Wodzisławia z ogromną chęcią zdobycia 3 punktów, które sprawiłyby, że drużyna z Raciborza zbliżyłaby się do liderującej w tabeli dwójki – Przyszłości Rogów oraz MKP Centrum. Głównym celem Wodzisławian, którzy przed startem rundy wiosennej zajmowali 6. pozycję w tabeli, również było zwycięstwo…

Minęła godzina 17:00, na murawę stadionu przy Bogumińskiej wychodzą obie jedenastki. W Odrze, w pierwszym składzie kilka „nowych – starych” nazwisk (o zimowych transferach pisaliśmy tutaj). Krótkie przywitanie zespołów i zaczynamy… Od początku meczu drużyna Niebiesko – Czerwonych przeważała, dłużej utrzymywała się przy piłce, lecz nie potrafiła skutecznie zagrozić bramce bronionej przez Grzegorza Wytrzymałego. Kilka niedokładnych wrzutek w pole karne i niebezpieczeństwo kończyło się zanim tak na prawdę się zaczęło…

Po kilku minutach defensywy do ataku śmielej ruszyła drużyna Rafako, ale również tak jak w przypadku Odry, brakowało dokładności oraz skuteczności. W jednej z akcji podbramkowych na murawę upadł jeden z ofensywnych graczy zespołu z Raciborza. Sędzia jednak wskazał aby grać dalej. W pierwszej połowie odnotować możemy jeszcze kilka strzałów ponad bramką obu drużyn oraz fakt, iż żółtą kartkę za faul na zawodniku Rafako otrzymał Piotr Górnicki.

Tradycyjnie w przerwie spotkania odbył się konkurs rzutów karnych. Kibice, którzy złapali rzucone w trybuny piłeczki mogli stanąć oko w oko z drugim bramkarzem Odry i spróbować swoich sił w uderzeniu z 11 metra.

W drugiej części spotkania – ku uciesze kibiców – więcej działo się na boisku. Obie drużyny stworzyły po jednej bardzo groźnej sytuacji bramkowej. Najpierw po wrzutce z rzutu wolnego oraz późniejszym zamieszaniu w polu karnym Odry przed szansą zdobycia bramki stanął jeden z graczy Rafako Racibórz. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka i została przejęta przez naszego obrońcę. Kilka minut później podopieczni Tomasza Włoki sami wpakowaliby sobie piłkę do bramki. Po jednej z górnych piłek jeden z obrońców Odry skiksował i niefortunnie interweniował. Futbolówka na nasze szczęście poleciała około metra nad bramką strzeżoną przez Tomasza Bąkowskiego. Pod koniec spotkania swoją szansę na zdobycie zwycięskiego gola miała Odra. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę głową uderzył Emanuel Markiewicz. Bramkarz gości popisał się fenomenalną interwencją, jednak wybił piłkę przed siebie.. Do niej doskoczył Krzysztof Przydatek, którego uderzenie z linii bramkowej wybił jeden z obrońców drużyny gości. Obie sytuacje dostępne w materiale video tutaj.

Spotkanie, tak samo jak w 1. kolejce sezonu w Raciborzu, zakończyło się bezbramkowym remisem, z którego możemy czuć lekki niedosyt. Odra Wodzisław swoje szanse na zwycięstwo miała, lecz tak samo mogła ten mecz przegrać. Przed sztabem szkoleniowym bardzo dużo analizy i poprawy gry drużyny, której brakowało wczoraj skuteczności oraz zdecydowania pod bramką gości. Szczególnie w momencie gdy nad stadionem rozpętała się ulewa zabrakło strzałów z dystansu, które zawsze w takich warunkach sprawiają trudności golkiperom.

Za tydzień w niedzielę kolejne spotkanie przy Bogumińskiej. Do Wodzisławia przyjeżdża zespół Naprzodu Czyżowice. Początek meczu o godzinie 17:00. Już teraz serdecznie zapraszamy!