2. kolejka: Czyżowice – ODRA 1:2

Wczorajszemu wyjazdowemu meczowi Odry Wodzisław z Naprzodem Czyżowice towarzyszyły niecodzienne okoliczności. To było lokalne wydarzenie nie tylko sportowe, ale na ten mecz zaplanowano również specjalne uroczystości związane z otwarciem wyremontowanego i unowocześnionego stadionu w Czyżowicach. Była więc odpowiednia oprawa, uroczyste otwarcie obiektu przez Władze Samorządowe, poświęcenie stadionu przez Proboszcza miejscowej Parafii pw. Chrystusa Króla… Nas oraz bardzo liczną grupę kibiców Odry, którzy jak zwykle niezawodnie pojawili się na meczu, interesował najbardziej jednak wynik sportowego starcia zespołów na wzorcowo przygotowanej murawie nowego boiska. Trener Odry  – Tomasz Włoka dokonał korekt w składzie w stosunku do poprzedniego meczu, ale taktyka z jaką rozpoczęli mecz Wodzisławianie była zbliżona do pierwszej połowy meczu w Raciborzu. Zawodnicy Odry próbowali rozgrywać piłkę i konstruować akcje skrzydłami, ale na takie akcje gospodarze byli dobrze przygotowani. Jednocześnie graliśmy dobrze w obronie, a jedynymi sytuacjami jakie sprawiały problemy naszym defensorom były dalekie wyrzuty z autu wykonywane przez Adriana Materę – to niewątpliwy atut i niebezpieczeństwo w grze na małych boiskach. Bardzo pewnym zawodnikiem i wyróżniającym się w przeciągu całego meczu był nasz bramkarz – Denis Firla, który popisał się kilkoma doskonałymi interwencjami oraz świetnie odczytywał grę i błyskawicznymi akcjami na przedpolu wyprzedzał napastników Naprzodu. Efektem takiego obrotu spraw na boisku był bezbramkowy remis do przerwy. W drugiej odsłonie spotkania można było zauważyć zmianę w taktyce jaką wprowadził nasz Trener – zrezygnowaliśmy z rozgrywania akcji od własnej obrony. Pojawiły się długie i dokładne zagrania do wychodzących w szybkich akcjach naszych napastników. Jednak to gospodarze wyszli na prowadzenie. Po ładnej i sprytnie rozegranej akcji lewym skrzydłem doskonałe dośrodkowanie w pole karne precyzyjnym strzałem głową zdobył Artur Kurasz. Kibice Odry stanęli jak zwykle na wysokości zadania jeszcze bardziej dopingując nasz zespół.  Niespełna 3 minuty wystarczyły aby Odra wyrównała. Rzut wolny z ok 18 metrów wykonał perfekcyjnie Tomasz Szydlik, który posłał piłkę po ziemi i zmieścił ją tuż przy słupku – bramkarz, któremu na pewno przeszkadzało ostre słońce świecące w drugiej połowie w jego stronę, nie dał rady sięgnąć tej piłki. Zarysowała się przewaga Odry i prosta, ale jak się okazało skuteczna taktyka przyniosła kolejną bramkę dla naszego zespołu. Po dynamicznym wyjściu idealnie obsłużony Rafał Czogalik pomknął sam na sam na bramkę i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. Chociaż do końca meczu coraz pewniej i odważniej atakowali gospodarze, to jednak nasi zawodnicy nie dali sobie tym razem odebrać zwycięstwa. Walczyli ofiarnie o każdą piłkę, mądrze rozgrywali piłkę zyskując cenne sekundy i w ten sposób 3 punkty jadą do Wodzisławia. Po meczu widać było ile sił kosztował naszych zawodników ten mecz i jakie emocje mu towarzyszyły.

Za tydzień czeka nas spotkanie z liderem rozgrywek – LKS-em Krzyżanowice, który wczoraj wygrał z Rafako Racibórz aż 4:1. Cały czas mamy nadzieję, że formalności związane ze stadionem zostaną dopełnione i mecz odbędzie się na Bogumińskiej 8. O tej sprawie będziemy informowali Państwa na bieżąco.

Bramki oraz wywiady (video)
Doping kibiców, bramki, otoczka meczu (video)

Naprzód Czyżowice 1:2 Odra Wodzisław
50′ Kurasz Artur – 53′ Szydlik Tomasz, 58′ Czogalik Rafał

Naprzód Czyżowice: Kamczyk Szymon – Szymura Dawid, Matera Adrian, Kurasz Artur /kapitan/, Goły Patryk (60′ Cąkała Michał), Kaczorowski Kamil (46′ Tatarczyk Kamil), Szuścik Mateusz, Danieluk Mateusz (60′ Kowacz Szymon), Buko Sebastian, Zdunek Paweł, Grycman Tomasz (46′ Antończak Patryk)
Trener: Jeleń Antoni

Odra Wodzisław: Firla Denis – Gać Artur /kapitan/, Przydatek Krzysztof, Okrutny Jonasz, Gojny Daniel, Krzyżok Krzysztof, Szydlik Tomasz (86′ Leontiiev Oleksandr), Ślesiński Arkadiusz (73′ Tarka Damian), Sadowski Daniel (86′ Wramba Artur), Czogalik Rafał, Bobrzyk Wacław (51′ Sell Łukasz)
Trener: Włoka Tomasz

Żółte kartki: Antończak Patryk, Matera Adrian, Tatarcyk Kacper (wszyscy Czyżowice)

Sędzia: Marek Serwaczak (Zabrze)